Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Життя після Трампа: профеміністичність нового президента Америки
Статтi

Життя після Трампа: профеміністичність нового президента Америки

Якою буде зовнішня і внутрішня політика нового президента Джо Байдена, а також як вплине на зміну жіночого політичного лідерства в світі перша в історії США віце-президентка Гарріс?

Про це і не тільки говоримо під час дискусії Життя після Трампа: якою буде політика США щодо України?. Гостею ефіру була радниця директора Дипломатичної академії ім. Геннадія Удовенка при МЗС України Катерина Смаглій. Модерували обговорення Ірина Тишко та Марина Клим.

Повага публікує фрагмент розмови, що стосується профеміністичної політики Джо Байдена.

Ірина Тишко: Далі про профеміністичну політику Байдена. Відомо, що вже зараз кількість жінок в уряді США б’є рекорди, і саме голосування за Камалу Гарріс – це історична подія, адже це перша віце-президентка США. Чи може це обрання вплинути на глобальне жіноче лідерство та стати прикладом для України?

Катерина Смаглій: Мушу сказати, що Байден продемонстрував абсолютно безпрецедентну підтримку жінок. Якщо в уряді Трампа було шестеро жінок, то в уряді Байдена, якщо всіх жінок, яких він номінував, призначать, їх буде дванадцять. Байден навіть перевищив кількість жінок в уряді Клінтона. 

Є безпрецендентні прізвища. Наприклад, Джанет Єллен увійде в історію не тільки тому, що вона перша жінка на посаді міністра фінансів, але вона очолювала всі три найважливіші економічні пости в американському уряді. Вона була й головою ради економічних радників, і головою Федеральної резервної служби, а тепер – міністерка фінансів.

Дебра Енн Гааланд, яка буде призначена на посаду міністерки внутрішніх справ США, увійде в історію тим, що вона перша корінна американка і перша жінка, яка призначена на посаду міністра внутрішніх справ.

Директорка національної розвідки Евріл Гейнс, про яку я вже згадувала, теж абсолютно унікальна, бо вміє і керувати літаком, і має диплом фізика, дуже захоплювалася літературою й навіть була власницею книжкового магазину. Також у минулому вона була заступницею директора ЦРУ, тобто це надзвичайно професійна людина, яка сьогодні очолюватиме національну розвідку.

Посолка США до ООН Лінда Томас-Грінфілд – дуже відома американська дипломатка, яка має 36 років професійного досвіду в Державному департаменті, яка працювала в дуже багатьох країнах. Під час своєї презентації Байден сказав, що скрізь, де б вона не працювала, вона була народним дипломатом США. 

На відміну від США, в Україні ситуація не дуже симпатична, бо в нас дуже мало жінок в уряді, лише три, включно з віце-прем’єркою з європейської інтеграції. Опитування, що проводилися в Міністерстві закордонних справ, показують, що переважна кількість жінок не вірить у рівність можливостей між чоловіками та жінками, і мені здається, цей приклад, який нам дає зараз адміністрація Байдена, може змінити ситуацію. 

Україна минулого року стояла на майже 60-тій сходинці в Індексі гендерного розриву. Її найближчі сусіди – Гондурас, Чілі, Мозамбік. Навіть у Білорусії жіночі обличчя несуть на собі весь тягар протестів, і подивіться, яким символом протесту стає дружина Навального в Російській Федерації, і дочка Бориса Нємцова. Тобто ми бачимо, як багато жінок сьогодні беруть владу у свої руки. І мені здається, що Байден не тільки чітко відчуває цей суспільний запит на те, щоб жінки були у владі, але й допускає жінок на ці посади і всіляко сприяє розвитку глобального жіночого лідерства. 

Я сподіваюся, що для України це теж буде шансом посилити співпрацю і з офісом і віце-президентки, і з офісами інших міністерок у різних сферах, і для того, аби наша співпраця була упішною, нам варто домагатися того, щоб більше жінок було і у владі, і у політиці, і у громадському секторі. 

Схожі записи

#Майже_доросла: Що б я сказала собі в чотирнадцять?

Ірина Славінська

Гендерна дезінформація: як російська пропаганда посилює нерівність

Актора серіалу «Флеш» звільнили за мізогіністичні та расистські дописи у Twitter