Блогерка та співавторка ютуб-каналу «Палає» Емма Антонюк запустила флешмоб, у якому закликає жінок розповідати важливі історії. Зокрема журналістка пропонує згадати боротьбу з болем чи несправедливістю, про віднайдення власної сили та про особисті досягнення або внутрішні зміни.
Про це вона написала на своїй сторінці в інстаграмі.
Такий флешмоб Антонюк запропонувала як відповідь на допис Олексія Арестовича, який для реклами свого семінару використав фото Емми Антонюк. І додав коментар що до того, як журналістка подивилася його семінар, вона була «несчастным неудовлетворенным жизнью созданием».
Читайте також: Албанська арбітриня видалила сторінку в соцмережі після сексистських коментарів
Журналістка зауважила, що після допису Арестовича вона почала отримувати від його фанбази погрози та цькування за зовнішність.
«Звісно, я — жива людина, а не робот із соцмереж. Спочатку мені стало неприємно. Навіть боляче. Але потім я почала думати про цю концепцію «до» та «після». І ось що зрозуміла. Його принизливий та цькувальний пост не має стати черговим приводом відчувати сором і огиду. Нехай він підсилить наші голоси.
Опублікуйте власні «до» та «після» і розкажіть свої історії! Це яскравіше, гучніше і талановитіше, ніж знущальні дописи сексиста, написані з лазурового узбережжя. Бути жінкою — це не про огиду і сором. Це про силу. Це про сестринство. Це коли між «до» та «після» не 3–4 тижні максимум, а величезні зміни, на які ми наважилися», — наголосила Емма Антонюк.
До флешмобу вже долучилися чимало жінок. Серед них TikTok- та YouTube-блогерка Алла Малкін, психологиня та викладачка сексуальної освіти Анастасія Забела, блогерка та письменниця Катя Бльостка та інші.
Учасниці розповідають про свої страхи, виклики, боротьбу зі стереотипами й упередженнями та прийняття себе.
Так, блогерка Жданя опублікувала свої фото у 17 та 30 років і розповіла про шлях прийняття своєї зовнішності.
«На першому фото мені 17: я застрягла в патріархальних поглядах, досі маю комплекси через рубці на обличчі, ридаю ночами, бо не подобаюся хлопцю, який подобається мені (вкотре), ридаю від того, яка я некрасива, тупа, нікому не потрібна.
Зараз мені 30, я отримала багато подяк від жінок (і часто від чоловіків) за мою публічну діяльність, за допомогу потерпілим від насильства. Я заміжня за прекрасним чоловіком, ми маємо вже двойко дітей. Я отримую ще одну професію, бо визначилася із напрямком, який мене дуже цікавить.
Мій прогрес — результат моєї праці над собою, класного оточення (тут моя подяка дівчатам, яких я читала на фейсбуці, що і допомогли мені стати на шлях до любові до себе та інших) та психотерапії», — відзначила Жданя.
Згодом до флешмобу долучилася культурна блогерка Софія Безверха, відома під ніком krapka.krapka.
«Ліворуч моє «до». Успішний блог, чоловік поруч, щодня нові образи і мейк, але всередині я почувалася так. Це було Різдво: ридаючи три години поспіль, я думала вкотре, що я якась не така. Що я себе ненавиджу, що мені ніколи не бути «нормальною», що мені конче треба помінятися. Мене в цьому переконували із дитинства.
Дівчинці не розказали, що вона може бути будь-якою. Що вона може бути коханою не за щось, а просто так, бо вона просто існує. І що вона просто має бути щасливою. Я стрибала зі стосунків у стосунки, сподіваючись, що вони нададуть сенсу моєму існуванню. Але єдині стосунки, куди я мала б пірнути – це стосунки із собою», – написала Софія.
Блогерка також розповіла про лікування депресії й поділилася своїм «після»:
«Зараз мені 28. Я пів року пʼю антидепресанти, бо виявилося, що останні років десять була не просто «сумна і періодично хотіла здохнути». Я щаслива, бо я є. І така, яка є. І стала я такою через сотні розмов, випадкових і серйозно домовлених, із жінками, які мене в той чи інший час надихали».
Свої історії та фото пропонують публікувати із хештегом #дотапісля_сестринство