Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Жінки мають займатися більш ніжними речами»: експрезидент «Спартака» про українську арбітриню Монзуль
Статтi

«Жінки мають займатися більш ніжними речами»: експрезидент «Спартака» про українську арбітриню Монзуль

Експрезидент російського футбольного клубу «Спартак» Андрій Червіченко вдався до сексизму, коментуючи призначенні української арбітрині Катерини Монзуль головною суддею на матч відбору до ЧС-2022 Андорра – Англія.

Його слова цитує російське видання Eurostavka.

«Жінки мають займатися більш жіночними, ніжними речами. Футбол, штанга та подібне — це не жіночі види спорту. Тому до призначення українки головною суддею на матч Андорра – Англія я ставлюся абсолютно негативно.

У моєму уявленні це приблизно те ж саме, що чоловіки зі стрічкою в кальсонах, які роблять вправи в художній гімнастиці. Ви вважаєте це нормальним заняттям для чоловіків?», — сказав він.

Матч відбору до ЧС-2022 Андорра – Англія пройшов 9 жовтня. Судила гру повністю жіноча команда рефері на чолі з Катериною Монзуль. Це вперше в історії збірної Англії їхню гру судила жінка.

Раніше Катерина Монзуль вже була головною арбітринею матчів відбору до ЧС-2022 між збірними Австрії та Фарерських островів.

Читайте також: Жінки більше не погоджуються на роль аксесуара в спорті

Катерина Монзуль — перша українська арбітриня, яка у 2011 році потрапила в елітну категорію рефері ФІФА. У 2015 році Міжнародна федерація футбольної історії та статистики назвала її найкращою серед рефері загалом: і серед жінок, і серед чоловіків.

У 2018 році Катерина Монзуль очолила першу повністю жіночу команду арбітринь на матчі української Прем’єр-ліги.

А у 2020 році українську жіночу команду арбітринь вперше в історії призначили на матч Ліги націй. Очолювала її теж Катерина Монзуль.

Читайте також: Від виконавчої директорки – до арбітреси: жінки у футболі

Схожі записи

85-річна Джуді Денч стала найстаршою моделлю для обкладинки Vogue

«Під час обміну наші дівчата співали гімн України, а росіяни мовчали»: розповідь жінки, яка пережила полон

Леся Богдан

Зволікати не можна, ратифікувати! Стамбульська конвенція та протидія насильству щодо жінок