Повага
Статтi

Жінка за кермом — це досі «дивно»?

За місяць відразу двоє українських високопосадовців публічно заявили, що жінки за кермом — це щось екзотичне. Спочатку Ігор Найдич, директор автопідприємства у Кропивницьку, сказав, що «жінка за кермом, це, як вам сказать, досить таки дивно», коментуючи призначення на посаду першої водійки маршрутки. Водночас, він визнав, що новопризначена водійка маршрутки у місті – одна із найкращих.

Ольга Гуцул стала першою водійкою маршрутки у Кропивницькому

А у кінці жовтня депутат Львівської облради Андрій Дума порівняв жінок-водіїв з «мавпою з гранатою», вітаючи зі святом автомобіліста на своїй сторінці у Facebook.

«В дружнє автомобільне братсво активно впроваджуються водії-жінки. І хоча ми всі прекрасно знаємо, що жінка за кермом, як відоме всьому ссавець з не менш відомим вибуховим пристроєм, тож давайте приймемо всіх жінок-водіїв у наші лави й укладемо в братні обійми», – написав депутат Андрій Дума.

Скріни поста Андрія Думи з різницею у кілька годин

Пост викликав багато критики і вже за кілька годин депутат відредагував його, нічого не пояснюючи.

На запитання Поваги, чим керувався депутат, коли писав «вітння», Андрій Дума відповів, що мав добрі наміри і просто хотів привернути уваги до важливої теми.

«Той випадок, коли добрий намір… Отож, хочу пояснити свою позицію, яку виклав у пості-привітанні до Дня автомобіліста. Знаю, що у суспільстві і досі поширений стереотип, що жінки поступаються чоловікам умінню керувати автомобілями. Стереотип – який нічим не підкріплений і який я не підтримую. Жінки, за власним спостереженням,  здебільшого дуже акуратні і дисципіліновані водії», — прокоментував ситуацію Дума.

Водночас він додав, що в Україні професійних жінок-водійок справді небагато.

«Є професійне свято автомобіліста, котре святкують в останню неділю жовтня. Щоб привернути увагу до цього питання саме у цей день, вирішив закликати жінок активно пробуватися у професії водія не тільки трамваю, тролейбуса, а й можливо автобуса, та ламати зацитований мною стереотип. Жарт не вдався і був погано сформульованим. Зараз, ще раз перечитавши пост, розумію це. Розумію, що міг образити багатьох жінок. Щиро прошу вибачення за це. Дорогі жінки – поважаю і люблю Вас. Не тримайте зла. Ви справжня окраса нашого життя», — сказав депутат.

Додамо, 42-річний Андрій Дума є керівником ТзОВ «Львівське АТП 14631», що спеціалізується на міжнародних пасажирських перевезеннях. Він також є депутатом облради від партії «Народний контроль».

Мар`яна Вербовська

Схожі записи

Юлія Міщенко: «Формула життя дуже проста: радій, люби та будь вдячний»

Про що говорити, з ким і як — поради Тетяни Трощинської

Ірина Славінська розповіла про спокуси і небезпеки, які трапляються журналісткам і письменницям у професійному житті