Повага
Image default
Статтi

«Жінка — це квітка, яка повинна радувати око чоловіка»: боксер Усик заявив, що жінки не мають займатися боксом 

“Дівчатам не слід цього робити” та “я не хотів би, щоб моя донька цим займалася”. Такими відверто сексистськими фразами коментують жіночий професійний бокс спортсмен Олександр Усик та виконавчий директор Федерації боксу України Донатас Піскун.

Повага разбирался, чи підтримують жінок в українському професійному боксі та чому з’являються такі стереотипи. 

Днями український боксер Олександр Усик дав інтерв’ю польському виданню Рrzeglad sportowy. В якому, серед іншого, висловився і стосовно свого ставлення до жінок у боксі, заявивши, що “дівчатам не слід ним займатися”.

“Я вважаю, що дівчатам не слід цього робити. Для мене жінка — це як квітка, яка повинна радувати око чоловіка, про яку слід дбати, любити і захищати, а іноді навіть балувати. Бокс і MMA тим часом змушують жінок втрачати частину своєї чарівності і ставати грубими. Це моя думка. Хтось скаже, що я говорю дурниці, і мені краще закрити рота. Я зроблю це, але повторюю — що я проти жіночих єдиноборств. Жінки мають робити щось більш красиве і жіночне. Наприклад, танці, співи чи мистецтво. Бокс — це жорстокий вид спорту, яким повинні займатися справжні чоловіки”, — сказав Усик. 

ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ: Жінки більше не погоджуються на роль аксесуара у спорті

Повага попросила прокоментувати словами спортсмена Федерацію боксу України. 

Зокрема, виконавчий директор ФБУ Донатас Піскун стверджує, що вони однаково підтримують розвиток і чоловічого, і жіночого боксу.

“Так як в олімпійському боксі існує 5 жіночих вагових категорій, ми підтримуємо розвиток жіночого спорту в нашій країні і дуже сподіваємося, що і чоловіча, і жіноча збірні команди України завоюють медалі на найближчих Олімпійських іграх у Токіо”, — говорить Піскун.

Також, за словами Донатаса Піскуна, поява нових вагових категорій в олімпійському боксі та з успішні виступи української збірної на Чемпіонаті світу та на Чемпіонаті Європи стимулювали зростання популярності жіночого боксу.

Водночас виконавчий директор говорить, що не може сказати, що не підтримує Олександра Усіка. 

“Чи хотів би я, щоб моя донька займалася жіночим спортом? Швидше ні, ніж так, але ми жіночий бокс підтримуємо. Жінка має право вибору, яким видом спорту їй займатися”, — говорить виконавчий директор ФБУ та додає: 

“Жіночий бокс, звичайно, додає атлетизму і граційності, мені подобається, коли жінки на мішках займаються, але зовсім не подобаються спаринги”, — каже Піскун. 

Повага також поспілкувалася із головним тренером жіночої збірної з боксу Сергієм Гордієнком. Він переконаний, що бокс — справді чоловічий вид спорту, проте жінкам, які його обрали, слід не заважати, а допомагати.

“Я згоден з тим, що це чоловічий вид спорту, але якщо в усьому світі стрімко розвивається жіночий бокс і він включений до олімпійської програми, то я вважаю, що треба допомогти дівчатам реалізуватися у цій справі, досягти високих результатів. Щоб вони були на тих же позиціях в світі, як й нині чоловічий український бокс. Я буває і сам дівчатам на тренуванні кажу:  “Ви обрали чоловічий вид спорту, тут не може бути  виключень, якщо ти жінка. Якщо ти вже прийшла у цей спорт, то терпи””, — говорить Гордієнко.

Віцепрезидентка Ліги професійного боксу України та заслужена майстриня спорту з боксу Аліна Шатернікова говорить, що негативні коментарі про жінок і бокс зустрічаються часто, проте на них не варто звертати уваги.

“На противагу таким роздумам про жінок і бокс, я завжди ставлю риторичне запитання — в якій книзі життя написано, що чоловіче обличчя створено для того, щоб по ньому били?! Природа людини незалежно від гендеру дуже індивідуальна, кожна людина — це унікальне створіння Господа. І розділяти на чоловічі заняття і жіночі заняття це, з моєї точки зору, трішки з Середньовіччя, коли тотально домінувала віра в церковні догмати і не бралося до уваги індивідуальне творче начало людини. Все дуже індивідуально, і якщо дівчині подобаються тренування з боксу або боротьби, хокею або футболу і вона від самого процесу отримує масу позитивних емоцій — хіба це може не радувати її чоловіка? Хіба зовнішня картинка — а в єдиноборствах у нас бувають і синці на обличчі — важливіше, ніж умиротворення і внутрішня гармонія від добре зробленої роботи на тренуванні?”, — коментує майстриня спорту.

Також Аліна Шатернікова говорить, що згодна з цитатою Олександра Усика, у якій він порівняв жінку із квіткою.

“Краще, що чоловік може зробити для своєї квітки — дати цій квітці розвиватися у всіх напрямках, які потрібні її натурі і які ваблять її. На щастя для жінок 21 століття ми рівні в своїх правах вибирати. І давно вже навчилися не звертати уваги на такі думки і ще не вимерлі стереотипи. І, коли жінка мотивована досягти успіху в тому, що їй в житті цікаво — ніяка думка нас не зупинить”, — говорить спортсменка.

Нагадаємо, чоловіки боксери не вперше називають цей вид спорту “виключно чоловічим”. 

У січні 2019 року колишній чемпіон світу за версією WBA Андрій Котельник заявив, що “Бокс — це спорт не для жінок” та додав, що він категорично проти жінок-боксерок. 

Раніше Повага також писала, що у серпні 2019 року президента Федерації велоспорту, який ображав спортсменку, звільнили з посади.

 

Схожі записи

Ковалька без рукавиць: Марія Кобець працює в кузні, поки чоловік у війську

Що б я зробила, якби не боялась?

У Польщі працює новинна редакція, куди беруть тільки жінок