Повага
Статтi

Юлія Кочетова перемогла в конкурсі World Press Photo 2024

Українська фотокореспондентка, журналістка та режисерка-документалістка Юлія Кочетова стала однією із переможниць регіонального етапу міжнародної премії World Press Photo 2024. Юлія стала переможницею в категорії «Відкритий формат» із серією фото War is personal.

На цей конкурс надійшло 61 062 світлин від 3851 фотографа зі 130 країн.

Юлія Кочетова
Новобранець 68-ї єгерської бригади під час навчань у Донецькій області біля лінії фронту.
Фото із проєкту War is personal. Юлія Кочетова

«Боляче, але вдячна. Ця війна вкрала моє серце і з самого початку — дуже особиста історія. Всюди — від барикад на Грушевського до невідомої посадки під Бахмутом я завжди шукала людину. Я щиро хочу, щоб у цієї війни було імʼя і було обличчя.

Вся моя робота можлива завдяки Силам Оборони України, які з 2014 року захищають від російської окупації. Вони мене прикрили сотню разів, і я нескінченно вдячна за довіру.

Моя робота можлива завдяки колегам-журналістам, які загинули з камерою в руках, знаючи, як важливо знімати нашу війну. Завдяки Сергію Ніколаєву і Максу Левіну. Вони теж мене прикрили.

Фото із проєкту War is personal. Юлія Кочетова
Хлопець встановлює «блокпост» у селі Зелене Харківської області.
Фото із проєкту War is personal. Юлія Кочетова

Я присвячую цю нагороду моїм людям, які щодня боряться. Я присвячую її українським фотографам і фотографкам. Я присвячую її також жінкам в індустрії. Я хочу, щоб українська фотографія цієї війни запамʼяталась як історія від першої особи. Не проліт дроном. Не широкий кут поховань і розбомблених вулиць. Не намагайтесь зняти загальний план усієї війни. На широкому плані легко загубити людину. Просто розкажіть чесно одну особисту історію»,прокоментувала свою перемогу Юлія у фейсбуку.

Портрет загиблого воїна на Марсовому полі біля Личаківського цвинтаря у Львові, 17 серпня 2022 року.
Фото із проєкту War is personal. Юлія Кочетова

Хто така Юлія Кочетова

міжнародної премії World Press Photo 2024.

Юлія Кочетова спеціалізується на соціальній документальній фотографії. Висвітлювала окупацію Криму та війну на Донбасі з 2014 року, публікувалася в багатьох міжнародних медіа: BBC Online, The Guardian, The Telegraph, The Huffington Post, The National Geographic та інших. 

Після 24 лютого 2022 року повернулася до активного висвітлення наслідків війни. Знімала Київ, однією з перших приїздила на місця обстрілів житлових будинків. Фільмувала Одесу, евакуацію з Ірпеня, наслідки окупації Бучі та сіл Київської області, роботу рятувальників у Харкові. Документувала роботу парамедиків на лінії фронту.

У 2022 році стала кавалеркою ордена «За заслуги» III ступеня.

У 2023 році Юлія Кочетова також отримала премію «Еммі». Тоді Юлію разом із командою CNN Worldwide відзначили в категорії «Найкраще висвітлення актуальних новин у прямому ефірі» (Outstanding Live Breaking News Coverage) за висвітлення вторгнення Росії в Україну.

Схожі записи

Світовий бестселер про жіноче лідерство з’явився в українському перекладі

«Багаті чоловіки старими не бувають»: у мережі обговорюють сексистське відео Поплавського

Дівчатка, це не ваше — чому жінкам не раді у барбершопах