Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Як «гендер» і «сексуальна орієнтація» злякали народних депутатів
Статтi

Як «гендер» і «сексуальна орієнтація» злякали народних депутатів

Дорогою на роботу зустріла на сходовому майданчику знімальну групу «5 каналу». У нашій старовинній офісній будівлі з колоритними сходами такі зустрічі – не рідкість. А проте, цього разу мою увагу привернула ведуча, яка саме начитувала текст на камеру: «Сьогодні ми завітаємо в гості до видавництва «Основи», яким керує онука одразу двох видатних українців, Дмитра Павличка та Павла Загребельного. Ходімо ж перевіримо, чи відпочиває природа на онуках!». Виявилося, знімали програму «В кабінетах».

Ще кілька років тому цей текст нічим би мене не схвилював. Сьогодні ж я тяжко замислилася над тим, чому, ідучи робити сюжет про видавництво, журналісти навіть не називають його очільницю, Дану Павличко, на ім’я. А натомість говорять про те, чия вона онука. Риторичне запитання – чи відпочиває природа на цій ‘безіменній’ онуці? – залишу без коментарів. Утілити все те обурення, яке я відчуваю з цього приводу, у слова досить важко.

Зате вже в офісі я дізналася про гостросюжетний перебіг сьогоднішнього засідання Верховної Ради. А конкретно – про події довкола прийняття проекту закону № 5294 про запобігання та протидію домашньому насильству. Далі коротко про події у ВР:

Всеукраїнська Рада церков висловилася щодо неприпустимості “легітимізації” понять “гендеру” й “сексуальної орієнтації” через прийняття законопроекту. Їх підтримав і народний депутат від “Опоблоку” Юрій Мірошниченко. “Це не є прийнятним у нашому суспільстві”, – заявив він. У тому ж ключі висловився й народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук. Він зазначив, що в законі є “поняття неприйнятні для нашого суспільства і для української Церкви”.

Шокований “небезпечними” для людей і церкви поняттями народний депутат від “Батьківщини” Іван Крулько запитав: “Навіщо нам вводити гендер? Ми не можемо з нашою статтю розібратися?”

“У законі немає й не буде понять “сексуальна орієнтація” і “гендер”, – підсумувала заступниця голови Мінсоцполітики Наталія Федорович.

Зрештою, заради заспокоєння усіх занепокоєних і наляканих “гендером” і «сексуальною орієнтацією», ці поняття домовилися виключити з законопроекту. “Я кажу під стенограму, що з цього закону буде викинуте поняття “гендеру” як таке. Буде відрегульоване поняття “сексуальної орієнтації”, виходячи з християнських цінностей. Прошу вас, даю вам слово”, – прокоментувала народна депутатка Ірина Луценко.

Задля цього мають створити робочу групу, до якої долучиться Рада церков.

Зрештою, законопроект повернено в комітет. А це означає, що Стамбульську конвенцію сьогодні не ратифікували.

Коментар віце-спікерки Верховної Ради Ірини Геращенко:

Директорка департаменту експертизи, моніторингу й законотворчої діяльності в ГО “Ла страда Україна” Катерина Бороздіна  прокоментувала цю ситуацію наступним чином: “Стамбульська конвенція побудована на попередження домашнього насильства стосовно жінок. На жаль, сьогодні є багато як чиновників, так і пересічних громадян, які не мають розуміння поняття “гендер”. Хтось це розуміє як стать: чоловічу, жіночу і все. Ніхто не пов’язує це з роллю в суспільстві чоловіків, жінок. І, насправді, якщо законопроект буде повністю анульований стосовно саме понять гендерної рівності, дуже важко спрогнозувати, чим це загрожуватиме Україні з точки зору руху вперед і прийняття Європейських цінностей, які є в Стамбульській конвенції”,  – розповіла директорка.

Повага також сподівається, що законопроект ратифікують якнайшвидше. І ми нарешті повернемо до світлого боку сили. А там, кажуть, і печеньки рівності й недискримінації роздавати почнуть.

Ніка Новікова

Схожі записи

Ісландія легалізувала рівну зарплату чоловіків і жінок

Жіноче обличчя війни: жінки-волонтерки, які воюють у тилу

«Легко бути такою розумною, напевне, є мужик з грішми»