Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Вікторія Сіддалл стала директоркою Національної портретної галереї в Лондоні
Статтi

Вікторія Сіддалл стала директоркою Національної портретної галереї в Лондоні

Колишня директорка ярмарку сучасного мистецтва Frieze Вікторія Сіддалл очолила Національну портретну галерею в Лондоні. Вона стала першою жінкою в історії, що обійматиме цю посаду.

Вікторія Сіддалл

Про це повідомляє The Art Newspaper.

Вікторія Сіддалл замінить Ніколаса Каллінана, який пішов із посади в червні, щоб стати директором Британського музею.

«Ви будете блискучою, адже так добре знаєте інституцію! Я дуже радий за вас і за цей дивовижний музей, який очолить така чудова жінка. Це історична й захоплива подія!» — привітав Вікторію попередник.

Хто така Вікторія Сіддалл?

Вікторія Сіддалл

Сіддалл була опікункою Національної портретної галереї з липня 2023 року. До цього вона протягом року була членкинею комітету з відкриття галереї під час масштабної трирічної реконструкції, яка коштувала 41,3 млн фунтів стерлінгів.

«Коли я почала працювати в Christie’s у 2000 році, жінкам тільки-но дозволили носити штани на роботі, і, звісно, не було жодної жінки, яка б керувала головними лондонськими музеями»

Вікторія Сіддалл відома своїм великим досвідом у світі комерційного мистецтва. Вона була глобальною директоркою журналу Frieze, а також заснувала галерею Frieze Masters у 2012 році. Згодом вона очолювала мистецькі ярмарки Frieze у Лондоні, Нью-Йорку та Лос-Анджелесі.

Окрім цього, Вікторія Сіддалл була головою правління некомерційної галереї Studio Voltaire у Лондоні. На цій посаді вона провела успішну кампанію з реконструкції простору.


Читайте також: Алла Горська: художниця, яка боролася


Також Сіддалл — співзасновниця екологічних благодійних організацій Gallery Climate Coalition та Murmur.

«Коли я почала працювати в Christie’s у 2000 році, жінкам тільки-но дозволили носити штани на роботі, і, звісно, не було жодної жінки, яка б керувала головними лондонськими музеями. Ситуація радикально покращилася, і тепер жінки обіймають найвищі посади у світі мистецтва та культурному секторі», — сказала Вікторія Сіддалл.

Схожі записи

Кнопкодавство і лавочки — до чого тут сексизм?

До дня пам’яті захисників і захисниць України: жінки, яких не стало при виконанні

Фільми, які зняли жінки: роботи режисерок із України потрапили в сотню найкращих