Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Відсіч насильству: як менструальний календар «Крила» стане в пригоді жінкам
Статтi

Відсіч насильству: як менструальний календар «Крила» стане в пригоді жінкам

«Крила» — застосунок, який допомагає викликати поліцію, коли жінка стикається із насильством. Додаток розробили UNFPA Україна спільно з МВС та Національною поліцією України за підтримки уряду Великої Британії.

Застосунок замаскований від кривдника як програма, що відслідковує початок менструації. Але має тривожну кнопку, яку в момент небезпеки можна швидко натиснути і викликати поліцію.

«Тривожна кнопка, що завжди з вами, за кілька секунд викликає допомогу без необхідності телефонувати на 102. Завдяки наявності окремого прихованого інтерфейсу в застосунку також можна переглядати інформацію про ознаки насильства, знайти план дій для постраждалих та свідків,  а також скористатися мапою контактів служб допомоги», — так презентували застосунок.

Читайте також: «Вишиті болем»: рушники з історіями жінок, які пережили сексуальне насилля

«Тоді я подумала: шкода, що не існує просто кнопки виклику поліції, як у банку»

Про те, як застосунок  може врятувати твоє здоров’я чи навіть життя в небезпечній ситуації, інформаційній програмі «Вікна» розповіла журналістка Емма Антонюк і поділилася власною історією.

Улітку вона  сіла в авто до таксиста. Перші кілька хвилин поїздки були нормальними, проте потім чоловік почав запитувати дивні речі: «Де ти вештаєшся?», «Чому така невдячна?» тощо. 

«Після цього він сказав, що ми їдемо до нього додому», — пригадує Емма. Дівчина сиділа на задньому сидінні, тож вирішила дзвонити в поліцію. 

«Я розблокувала телефон і почала натискати цифри на екрані. Водій це побачив, усе зрозумів і викрутив кермо так, що ми мало не розбилися. Тоді я подумала: шкода, що не існує просто кнопки виклику поліції, як у банку».

Ця історія закінчилася хепі-ендом. Емма вистрибнула з машини на ходу і зберегла своє життя, а таксиста покарали.

Де завантажити?

Додаток допомагає жінкам отримати екстрену допомогу і підтримку. У прихованій частині застосунку крім кнопки виклику Національної поліції України є також інформація про служби допомоги.

За допомогою відкритої частини застосунку можна легко відстежувати менструальний цикл, прогнозувати початок наступного циклу та овуляції.

Завантажити додаток можна для телефонів IOS та Android.

Схожі записи

Зеленського закликали забезпечити військовослужбовиць засобами гігієни – петиція

Галина Вініченко: Мені здавалося, що жінка, яка коментує футбол, — це щось нереальне

Алла Сафонова

Гендерний скандал на міжнародному марафоні — жінки закликали бойкотувати забіг через різницю у винагороді