Повага
Image default
Статтi

В Україні WikiGap найбільш продуктивний: як у вітчизняній Вікіпедії зменшують гендерний розрив

WikiGap — це онлайн марафон у Вікіпедії. Його мета — наповнити електронну енциклопедію статтями про видатних жінок та вирівняти гендерний дисбаланс.

Ця акція – частина міжнародного руху. Про те, як триває марафон в Україні, Повага розпитала менеджера проєктів ГО «Вікімедіа Україна», адміністратора української Вікіпедії Антона Процюка.

За його словами, Україна одна з найбільш продуктивних країн під час марафону.

Цьогоріч статті про відомих жінок для української Вікіпедії писатимуть місяць — з 1 по 31 березня.

“У Вікіпедії значно менше якихось біографічних статей про жінок, ніж статей про чоловіків. На жінок припадає лише приблизно 1\7 біографічних статей в українській Вікіпедії, і ми намагаємося цю різницю зменшити”, — говорить Антон Процюк.

Така тенденція у Вікіпедії, каже адміністратор української Вікіпедії, зберігається зокрема й через недостатнє висвітлення жінок у медіа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У регіональних ЗМІ жінки згадуються втричі рідше, ніж чоловіки

За перший тиждень марафону на Вікіпедії з’явилося 176 нових статей, ще 5 статей учасники покращили та доповнили. Серед них матеріали про ізраїльську поетку, перекладачку і літературну редакторку Сівану Бескін, шведську юристку, політикиню і першу жінку-суддю Верховного суду Швеції Інгрід Гарде Вайдемар та українську художницю Ніну Федорову.

Брати участь у кампанії можуть люди з будь-яких країн світу. Обрати персоналію для статті можна самому або скористатися переліком від організаторів.

Нагадаємо, марафон WikiGap в Україні відбудеться вже втретє. Український проєкт є частиною міжнародної кампанії, яка проводиться шведськими посольствами та вікімедійними організаціями по всьому світу.

Минулого року в українській Вікіпедії з’явилося 140 нових статей про жінок і поліпшено близько 40. Зокрема, були створені статті про художницю та діячку феміністичного руху Галичини Марію Дулемб’янку, науковицю, першу жінку-доктора Львівської Політехніки Богуславу Єжовську-Тшебятовську, арфістку Наталію Ізмайлову, художницю Олесю Джураєву. Суттєво поліпшено статті про оперну співачку Марію Сокіл, американську науковицю українського походження Віру Кістяківську, українську і французьку художницю Марію Башкирцеву та інших.

Цьогоріч кампанію «WikiGap 2020» в Україні організовують Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Grammarly Kyiv, Beetroot Academy та Львівського національного університету ім. І. Франка.

Дізнатися подробиці про ініціативу можна за посиланням.

Анастасія Горпінченко

Схожі записи

Життя після Трампа: профеміністичність нового президента Америки

Як відчути свято попри стрес 2020 року: поради психотерапевтки

Берта фон Зутнер і Надія Мурад: нобеліантки-пацифістки та їхня приватна війна

Ганна Улюра