Повага
Жіночий активізм Статтi

В Україні створили Асоціацію жінок-юристок «ЮрФем»

Наприкінці вересня цього року була офіційно зареєстрована Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем». До заснування організації долучилися семеро юристок та адвокаток — Лариса Денисенко, Галина Федькович, Христина Кіт, Роксолана Поцюрко, Наталія Мелян, Барбара Калюжна та Ярина Журба.

За словами адвокатки, голови організації Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» Христини Кіт, в Україні є багато успішних жінок-юристок, які залишаються невидимими, наприклад, на рівні керівників юридичних фірм.

«Вони є успішними, але попри те мало беруть ініціативу у власні руки та проявляють свої лідерські якості. Якщо дивитися заходи, які організовують професійні асоціації, то ми можемо побачити, що на фотографіях з цих заходів є переважно чоловіки, як і на панельних дискусіях та в керівництві цих організацій. Тому ми вирішили створити Асоціацію жінок-юристок України для того, щоб показати, які в нас є успішні жінки-юристки, для того, щоб ми могли разом працювати, професійно зростати та організовувати різні заходи у напрямку захисту прав жінок-юристок», — сказала Христина Кіт у коментарі для «Поваги».

Так, за словами адвокатки та голови Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», основними завданнями організації є захист прав жінок-юристок у юридичній професії, підсилення жінок-юристок, розвиток їхніх лідерських якостей, професійних навичок, просування їх у політичному та суспільному житті.

Водночас адвокатка Барбара Калюжна зазначила, що Асоціація жінок-юристок України — це також спільнота, де жінки-юристки могли б рости разом, зустрічатися та обмінюватися здобутками в юридичній діяльності, відстоювати одна одну.

На думку юристки, авторки «Поваги» Лариси Денисенко, взагалі дивно, що така організація не була створена раніше. «Сестринські аналоги існують фактично у всьому світі, вони скеровані на підтримку жінок в професії, освіті, політиці, громадській діяльності. Програми менторства, наставництва, солідарності, спільнокоштів, адвокації, моніторингу проблем, захисту вразливих, ефективну підтримку кращих: жінок, ідей. Амбітні і далекоглядні плани», — говорить Лариса Денисенко.

Засновниці організації повідомили нам, що планують здійснювати моніторинг та дослідження забезпечення прав жінок в Україні, зокрема жінок-юристок, організовувати освітні та навчальні програми, програми обміну досвідом з міжнародними аналогічними асоціаціями, дискусійні майданчики.

«Також ми хочемо підтримувати молодих юристок, тобто студенток, які закінчують вищі навчальні заклади. Будемо започатковувати такі програми, як менторство, для того, щоб допомагати молодим юристкам на їхньому шляху у юридичній професії», — зауважила Христина Кіт.

«Для нас буде цікава думка і пропозиції від жінок, які будуть до нас долучатися. І вже в процесі діяльності ми будемо визначати, які напрямки є дієвішими для нас, який формат буде прийнятним для жінок», — додала Барбара Калюжна.

Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» вже провела перше дослідження, результати якого будуть оприлюднені 9 жовтня.

Наразі ж відомо, що участь у дослідженні взяли 363 респондентки. Зокрема, це жінки, які працюють юристками, адвокатки, жінки-прокурорки та поліцейські, а також жінки, які працють викладачками юридичних дисциплін.

Згідно з попередніми результатами дослідження, оприлюдненими на Facebook-сторінці організації, 46,7% респонденток вважають, що жінки-юристки зазнають дискримінації у доступі до професії. А 37,1% жінок-юристок відповіли, що зазнавали особисто у своїй професійній діяльності сексуальних домагань.

Яся Вольвач

Схожі записи

Посібники та дослідження: запрацювала онлайн-бібліотека з гендерної політики

Вимоги депутата Хмельниччини — go to Russia

«Вважається, що ти маєш бути бородатою та брудною», — Ірина Галай, перша українка на Евересті