Повага
Image default
Статтi

Університет у Нідерландах відкрив вакансії «тільки для жінок» — його звинуватили у дискримінації чоловіків

Один із провідних технічних вишів Європи, що в нідерландському місті Ейндговен, звинуватили в дискримінації чоловіків після того, як він відкрив вакансії з умовою прийому на роботу тільки жінок.

Про це пише The Guardian.

Нідерландський інститут із прав людини звернувся до керівництва Технічного університету Ейндговена з проханням обґрунтувати таке рішення, бо до них звернулися із анонімною скаргою щодо цього університету.

Ідеться про рішення ВНЗ, ухвалене у липні 2019 року. Тоді керівництво закладу постановило протягом перших 6 місяців після відкриття вакансій розглядати кандидатури лише жінок.

Відтоді на роботу в заклад прийняли 35 науковиць.

Ректор Технічного університету Ейндговена Франк Бааєнс стверджує, що таку вимогу до вакансій встановили, аби забезпечити гендерний баланс серед персоналу вишу (зібльшити кількість жінок-науковиць).

Тепер ректор закладу має провести кілька зустрічей із представниками Нідерландського інституту з прав людини, аби обговорити, як можна вирішити ситуацію, що склалася. Рішення щодо анонімної скарги очікується в червні-липні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сексизм у рекламі та в оголошеннях: як на це реагувати?

Зазначимо, чинне законодавство України прямо забороняє дискримінацію в рекламі за ознакою статі. Про це йдеться в ст. 8 закону “Про рекламу”. Крім того, ст. 7 цього ж закону стверджує, що реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності.

Реклама не повинна принижувати чи применшувати значення людей будь-якої статі, не має пропагувати негативні стереотипи щодо гендерних ролей. Жодної пропаганди сексуальних образів та насильства, прихованого статевого змісту, двозначних висловів, демонстрації фізичного насильства. Однак, часто все відбувається навпаки.

Схожі записи

Сексизм по-радянськи очима жінки, яка пройшла усі щаблі кар’єрного зростання

Ірина Виртосу

Конкурс журналістських матеріалів про модель рівності: дедлайн 1 червня

Пам’яті Рут Гінзбург: 10 фактів про ікону американського фемінізму