Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Укрзалізниця запустила можливість купувати квитки у жіночий вагон
Статтi

Укрзалізниця запустила можливість купувати квитки у жіночий вагон

Укрзалізниця у тестовому режимі запустила можливість купувати квитки у жіночий вагон. Про це повідомили в компанії.

Жіночі купе з’являться на чотирьох рейсах далекого сполучення, які серед лідерів за кількістю зареєстрованих скарг та конфліктних випадків із початку року. Зокрема, це потяги №81 Київ – Ужгород; №41 Дніпро – Трускавець; №75 Київ – Кривий Ріг та №15 Харків – Ясіня.

Скріншот Олександр Рудоманов

Придбати квитки у жіночі купе зможуть тільки жінки на себе та дітей, яким не виповнилося шість років. Вартість проїзду не відрізнятиметься від звичайної, кількість квитків на одне замовлення так само обмежена чотирма.

Купити квиток можна лише через додаток Укрзалізниці, на сайті така опція неактивна.

«Переходимо від хайпу до справи. Як і обіцяли, запроваджуємо в експериментальному режимі жіночі купе. Далі будемо дивитися на попит та приймемо рішення щодо масштабування цього проєкту на більшу кількість нічних рейсів. Також працюємо над посиленням безпеки в поїздах, скоро анонсуємо ще декілька рішень», зазначив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко. 

Жіночий вагон, а не купе може вбити ідею

Олександра Рудоманова опублікував допис, де показав, що у потягу №42Ш Трускавець-Дніпро для жінок виділили цілий вагон.

Скріншот Олександр Рудоманов

Журналістка Зоя Звиняцьківська у коментарях до публікації зауважила, що ідея з окремим вагоном не надто вдала. Адже раніше Укрзалізниця вже запускала таку послугу, однак через незаповненість усього вагона відмовилася від ідеї.

«Тобто знову вагон, а не купе. Угу, вже знаємо, як вбити ідею, тож зробимо це ще раз. Отже, жінки: 1) зобов’язані викупити цілий вагон, інакше буде нерентабельно; 2) мають ТІЛЬКИ один вагон, тобто інші бажаючі жінки, яким не вистачило місць у цьому вагоні, їдуть як раніше. Я розумію, що для керівництва спокійніше просто виділити один вагон, а потім скасувати його, як він не буде заповнюватися. Але для користувачок зручніше — жіночі купе, стільки, скільки їх сформується», — прокоментувала Звиняцьківська.

Читайте також: Петиція про створення окремих вагонів у потягах набрала понад 25 тисяч підписів

Нагадаємо, раніше Укрзалізниця анонсувала тестування послуги жіночих купе. Зокрема, обіцяли, що розроблятимуть IT-рішення, вноситимуть відповідні зміни до нормативних актів та проводитимуть консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.

Схожі записи

В Україні WikiGap найбільш продуктивний: як у вітчизняній Вікіпедії зменшують гендерний розрив

Чудова сімка: найкращі фільми жіночої режисури у 2020 році

Дев’ять запитань про домашнє насильство і Стамбульську конвенцію в Україні