Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Польщі працює новинна редакція, куди беруть тільки жінок
Статтi

У Польщі працює новинна редакція, куди беруть тільки жінок

Втомилися від переважно чоловічої перспективи на медіа? Польські журналістки також, а тому заснували першу в Європі редакцію, де працюють виключно жінки. Це англомовний сайт newsmavens.com.

NewsMavens публікують щоденну добірку новин і статей про події у Європі, куровані та рекомендовані професіоналками різних сфер

“Ми лібералки, віддані демократії, різноманітності та об’єднаній Європі”, – говорить слоган редакції.

Світ новин рухають чоловіки. Жінки представляють тільки приблизно 27% топ-менеджменту в європейських журналістських редакціях.

У цьому ж виданні саме жінки роблять вибір – що має з’явитися на першій сторінці. NewsMavens слідкують за новинами про головні події в кожній країні Європи з точки зору недопредставленої жіночої перспективи.

З розвитком медіа-середовища, викликаного цифровими порушеннями, у Європі спостерігається збільшення інформації, яка містить оманливий, хибний або маніпулятивний контент щодо жінок.

Ця дезінформація негативно впливає на рівні права та можливості, здоров’я та безпеку жінок у регіонах по всій Європі.

Один із проектів редакції NewsMaven, що називається #FemFacts, викриває, коментує та досліджує джерела цієї тенденції. Свої висновки команда поширює для посилення медіа грамотності та обізнаності через кампанії в соціальних мережах.

Якщо ви знайшли сексистську статтю, інтерв’ю чи навіть твіт, надішліть цей лінк до редакції – і #Femfacts розпочне діалог про це. Відправити лінк можна за посиланням

NewsMaven приймає посилання на статті чи інтерв’ю будь-якою європейською мовою, опубліковану в будь-якому надійному медіа, а також дописи з соціальних мереж лідерів-думок.

За словами редакції, вони особливо зацікавлені в таких темах:

  • статті про шокуючі події, що відбуваються у вашій країні;
  • звіти, що містять оригінальні дані, зокрема щодо питань гендеру та недостатнього висвітлення цієї теми;
  • все, що стосується прав жінок, які підтримуються чи порушуються, а також інформація про нових прибічників та супротивників руху за рівність жінок і чоловіків.

Видання виходить за підтримки Google і Gazeta Wyborcza. Головна редакторка – Сузанна Зіомєцька.

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

2 роки бив, поліція не реагувала: в Дніпрі жінку звинувачують у вбивстві чоловіка

COVID-19 та місцеві вибори: IV Український жіночий конгрес відбудеться онлайн

Вакансія. Старший(а) асистент(ка) / Асистент(ка) програми досліджень