Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У місцевих радах скаржаться на блокування груп із рівних прав жінок і чоловіків
Статтi

У місцевих радах скаржаться на блокування груп із рівних прав жінок і чоловіків

Почастішали випадки звернень місцевих депутатів та депутаток, які скаржаться на про блокування своєї діяльності.

Про це повідомляє МФО «Рівні можливості».

Місцеві депутатські групи із дотримання рівних прав жінок та чоловік кажуть, зокрема про блокування роботи міськими головами та іншими депутатами. А також про обмеження їх у правах, а також про порушення місцевою владою Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

«Один з таких випадків трапився у Рівненській міській раді, де міський голова систематично вдається до блокування роботи депутатської групи за рівні можливості. А також публічно зневажає депутатів та депутаток, які долучаються до об’єднання та блокує приєднання міста до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад», — кажуть в МФО.

Разом з тим на сьогодні по Україні вже створено понад 30 депутатських груп з рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Блокування на місцях

Нагадаємо, міський голова Рівного Олександр Третяк дозволив собі сексистські висловлювання під час проведення сесії міськради.

Після оголошення про приєднання ще одного депутата до депутатської групи «Рівні можливості» Третяк перепитав: «Чаборай вступив до Рівних можливостей? Там, де всі жінки?».

Мова йде про депутатську групу Рівненської міської ради, в якій наразі перебувають чотири депутатки: Анастасія Кулакевич, Любов Романюк, Анна Хлістунова-Шарпар та Олена Хотенко, яка його очолює.

Своєю чергою, Олена Хотенко обурилася, почувши репліку мера. Проте Третяк сказав, що їй він слова не давав. 

А під час засідання Івано-Франківської ради з формування депутатської групи з рівних прав і можливостей жінок і чоловіків насміхався міський голова Руслан Марцінків.

Попередньо планувалося, що у групі буде 5 депутатів та депутаток від «ЄС». А саме Мар’яна Вершиніна, Олексій Петечел, Юрій Лозяк, Сергій Палійчук, Микола Ковальчук. Однак секретар міськради Віктор Синишин нагадав, що за регламентом для групи потрібно 7 обранців або обраниць. Тоді включився міський голова Руслан Марцінків і несподівано запропонував вписати ще двох з «ЄС» – Степана Руднянина і Володимира Фецича. У залі пролунав сміх.

«Стьоп, ти шо, не хочеш в групу? Всьо, давайте… Та хоч 100 груп створіть, аби працювати», – прокоментував ініціативу Марцінків. Однопартійці Марцінківа зі «Свободи» долучитися до депутатської групи відмовилися.

Схожі записи

«Жіноча логіка» і «сама винна» — гендерні штампи в українських медіа

Санкції за сексизм: У Київраді ініціюють зміни до Кодексу етики

«Я люблю третю штурмову»: навіщо рекрутинговій рекламі сексизм?