Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Львові жінку відмовилися прийняти на роботу пожежної через стать
Статтi

У Львові жінку відмовилися прийняти на роботу пожежної через стать

Наприкінці січня 33-річна львів’янка Юлія Яригіна отримала сповіщення в Telegram з інформацією про вакансію в обласній службі надзвичайних ситуацій.

Жінка якраз шукала роботу, ідея стати пожежною крутилася в її голові давно – то вона й вирішила уточнити деталі телефоном.

«Я давно хотіла змінити фах. Тим паче це дуже благородна робота — рятувати когось, допомагати. Тому задзвонила й розпитала про деталі. А мені відразу сказали: жінок не беремо», – розповідає Юлія Яригіна Повазі.

Коли Юлія уточнила, чому жінки не підходять, то їй відповіли, що в них «не облаштовані казарми і спальні місця». І взагалі, у Львівській області такого не практикують.

 

Юлія раніше працювала бухгалтером, проте тепер вирішила змінити фах

 

Така відповідь Юлію обурила, і вона написала листа на електронку ДСНС із проханням обґрунтувати відмову працевлаштувати через стать. Наступного дня  отримала офіційну відповідь, де їй пояснили: «Працевлаштування на посаду пожежного рятувальника забороняється Міністерством охорони здоров’я від 29/12/1993 «Про затвердження переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок».

Проте цей наказ насправді скасований понад рік тому, адже суперечить національному законодавству, вимогам законодавства ЄС, міжнародним зобов’язанням України з питань гендерної політики.

«Тому я ще раз звернулася до ДСНС і вказала на те, що така відповідь незаконна. Після цього до мене передзвонили, вибачилися й запросили на особисту зустріч», – розповідає Юлія.

31 січня начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін особисто зустрівся з Юлією й вибачився за прикрий інцидент.

Юлія Яригіна та начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін

Юрій Кагітін також розповів, що жінок запрошують на посаду, проте їм слід пройти психологічні тести,  тести на психо-фізіологічні реакції та медичну комісію. Тих, хто успішно пройде ці етапи, чекають кілька місяців навчання.

До слова, наразі у ДСНС Львівщини немає жінок на посаді рятувальниць. Жінки обіймають посади диспетчерок чи співробітниць кадрового відділу. Якщо Юлія успішно пройде тестування та навчання, вона стане першою пожежною в області.

Мар’яна Вербовська

Схожі записи

Райські птиці жіночого султанату

Декрет для чоловіків як тренд

Вікторія Кобиляцька

«Дівчата» адаптували для України додаток із відстеження менструації