Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Китаї посадовці телефонують жінкам, щоб поговорити про планування вагітності
Статтi

У Китаї посадовці телефонують жінкам, щоб поговорити про планування вагітності

У Китаї жінкам телефонують посадовці, які запитують про менструальний цикл і народження дітей. І навіть рекомендують подумати про вагітність. Про це пише видання Independent.

Один із таких випадків стався з 35-річною Джейн Хуан із провінції Фуцзянь. Жінка вже має одну дитину, але отримала дзвінок, під час якого її розпитували про останній менструальний цикл. І навіть натякали, що слід народити ще одну дитину. Хуан поділилася цією історією з виданням South China Morning Post, зазначивши, що «таке втручання в особисте життя є неприйнятним для нового покоління китайців».


Читайте також: Чому мені страшно народжувати під час війни


Посадовці районного рівня з кількох прибережних провінцій, які побажали залишитися анонімними, підтвердили, що подібні скарги поширені від жінок.

Інцидент швидко набув резонансу в китайській соціальній мережі Xiaohongshu. Один із дописів із розповіддю про дзвінок від «місцевого працівника», який запитував про вагітність, зібрав понад 11 тисяч вподобань та тисячі коментарів.

Китай продовжує боротися з критично низьким рівнем народжуваності, який знижується навіть після заходів із заохочення до створення більших сімей. 1979 року країна запровадила політику однієї дитини, щоб стримати зростання населення. Відтоді показник народжуваності значно впав. Китай утримував статус країни з найбільшим населенням у світі до квітня 2023 року. 2015 року в країні скасували політику однієї дитини, запропонувавши фінансові стимули для пар, щоб мотивувати їх мати хоча би двох дітей.


Читайте також: Сенс життя чи «причіп»: діти в житті жінок і чоловіків


Ця ситуація в Китаї — частина глобальної демографічної тенденції. Адже рівень народжуваності у світі поступово знижується. 2022 року середній показник народжуваності склав 2,3 дитини на жінку, тоді як у ЄС цей показник становив 1,5 дитини на жінку. За даними 2023 року, у Великій Британії середній рівень народжуваності впав до 1,44 дитини на жінку — найнижчий показник із початку обліку у 1930-х роках.

Схожі записи

«Це такі заходи виховання» – Алевтина Кахідзе про цикл малюнків проти сексизму та жовтизму у медіа

Світлана Краковська потрапила у рейтинг топ-10 науковиць світу

Джему Грін про те, як американці за 6 років почали засуджувати сексизм так само, як і расизм