Повага
Без категорії Статтi

#March4Justice: у 40 містах Австралії вийшли на протест проти насильства щодо жінок

Фото: Michael Currie/Speed Media/REX/Shutterstock

В Австралії десятки тисяч людей вийшли на масові демонстрації. Вони вимагають гендерної рівності та справедливості для жертв сексуального насильства.

Що відбувається? 

Організатори заявляли, що акції протесту відбулися у 40 містах країни та зібрали близько 85 тисяч учасників та учасниць. Про це пише The Guardian.

Під час протесту багато жінок були одягнені в чорне і скандували «Нас не змусять замовкнути». Демонстранти\ки у Мельбурні тримали білий прапор довжиною в кілька метрів з іменами жінок, вбитих в Австралії внаслідок гендерного насильства з 2008 року.

Протести організували після заяви генерального прокурора Крістіана Портера, що проти нього було зафіксовано звинувачення в зґвалтуванні 1988 року. Він свою причетність до злочину заперечує, пише ВВС. 

Обурення громадськості викликав і випадок у справі колишньої політичної радниці Бріттані Хіггінс. Жінка заявила, що її зґвалтували в кабінеті міністра в 2019 році.

Протестувальники вважають неадекватною реакцію уряду на звинувачення в сексуальному насильстві.

Рух шириться також і у мережі. Під хештегом #March4Justice жінки публікують історії сексуального насильства.

Чого вимагають учасники та учасниці? 

На додаток до особистих акцій протесту, March4Justice закликає громадськість підписати петицію, адресовану прем’єр-міністру Скотту Моррісону, яка направляє низку конкретних прохань “покласти край і вирішити питання сексизму, мізогінії, патріархату, корупції , небезпечні культури на робочому місці та відсутність рівності в політиці та громаді в цілому”.

Крім того, серед вимог – проведення повного, незалежного розслідування випадків гендерного насильства в політиці – “з повною відповідальністю за результати”. 

Протестувальники та протестувальниці також закликали до значного збільшення державного фінансування для запобігання гендерного насильства.

Як відреагував уряд країни? 

Прем’єр-міністр Скотт Моррісон відмовився зустрітися з демонстрантами, попри їхні заклики.

Водночас він запросив делегацію зустрітися з ним у Будинку парламенту, проте організатори протесту відмовилися.
Ми вже підійшли до вхідних дверей, тепер уряд повинен переступити поріг і прийти до нас. Ми не будемо збиратися за закритими дверима“, – заявила організаторка протесту, передає The New York Times.

Схожі записи

Чому чоловіки бояться фемінізму

Софія Окуневська: лікарка, феміністка, громадська діячка

15 захоплюючих виступів TED, які варто подивитися на карантині