Повага
Image default
Статтi

«Це був би чоловічий вчинок»: пояснюємо, чому ці слова Разумкова – сексизм

Народний депутат Олександр Юрченко, якого підозрюють в причетності до вимагання хабара, повинен скласти депутатські повноваження, вважає спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, бо це  “був би чоловічий вчинок”.

Про це він заявив в четвер в ефірі телеканалу “Zik”.

“Я думаю, що людина повинна була мати стрижень і зробити те, що повинен був зробити, можливо, і написати заяву про складання депутатських повноважень, щоб потім ніхто нікого не звинувачував, що є якийсь тиск”, — сказав Разумков.

Гендерна експертка Марія Дмитрієва у коментарі Повазі говорить, що такі висловлювання — сексизм.

«Сексизм переважно спрямований проти жінок, навіть в цій ситуації, коли йому кажуть: “Скласти повноваження – це був би чоловічий вчинок” підтримується ідея, що справжні чоловіки поводяться етично, несуть відповідальність за свої слова, а на тлі цього всього жінки ніби цього не роблять. Дуже часто також чоловікам кажуть, що він “поводиться як баба”. Використання цієї ідеї зовсім не йде на користь ні чоловікам, ні жінкам. Це підживлює упередженість щодо жінок та сприяє тому, що будь-яку їхню поведінку будуть сприймати як неетичну навіть якщо вона не зробила нічого вартого осуду. Ну і загалом в сучасному суспільстві політик, який вдається до таких уявлень, демонструє свою відсутність прогресивності і чутливість до прав жінок, і прав чоловіків», — зазначила Дмитрієва.

Нагадаємо, 17 вересня на хабарництво серед «слуг» відреагував і президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що «кожен посадовець, міністр і депутат має великими літерами десь на собі закарбувати просту істину: якщо вкрав — сядеш, якщо брав хабар — сядеш». Згодом під час пресбрифінгу на Львівщині він сказав, що Юрченко обов’язково сидітиме у в’язниці.

15 вересня НАБУ опублікувало відеозаписи за участі нардепа Олександра Юрченка та його «помічника», які вимагали хабар за лобіювання змін до законодавства.

Схожі записи

«Літня жінка»: чиновник у Бердянську отримав зауваження за ейджизм

«Тобі тут не місце»: з якими упередженнями досі стикаються жінки на війні?

Юлія Гуш

Повага запрошує на наукову вечірку