Повага
Image default
Статтi

«Це абсурдно і небезпечно»: мерію Парижа оштрафували за надмірну кількість жінок на керівних посадах

Мерія Парижа має сплатити 90 тисяч євро штрафу, бо у ній на керівних посадах – надто багато жінок. Мерка міста Анн Ідальго назвала це рішення “абсурдним і небезпечним”.

Сама ж Ідальго заявила, що “щаслива повідомити” про цей штраф. Вона оголосила, що вручить чек особисто разом зі своїми заступниками та іншими жінками на керівних посадах.

За її словами, потрібно сміливіше призначати жінок на керівні посади у Франції, бо всюди у країні все ще спостерігається велике відставання жінок від чоловіків. 

“Щоб досягти паритету, ми повинні прискорити темп і призначати більше жінок, ніж чоловіків”, – сказала вона.

На цей твіт Ідальго відреагувала міністерка трансформації та державної служби Амелі Моншален.

“Ми скасували це абсурдне положення у 2019 році. Я хочу, щоб Париж заплатив штраф за 2018 рік для фінансування конкретних дій щодо просування жінок на державній службі”, – пояснила глава міністерства.

Зазначимо, два роки тому мерія міста оголосила конкурс на 16 нових керівних посад, 11 з яких у підсумку обійняли жінки, а п’ять – чоловіки. Через це міністерство державної служби Франції вважає, що мерія Парижа того року порушила правила щодо гендерного паритету.

Згідно з ним, на таких посадах повинно бути щонайменше 40 відсотків представників однієї статі. У випадку мерії Парижа частка чоловіків становила лише 31 відсоток, а жінок – 69 відсотків.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні місцеві вибори вперше відбулися за новим Виборчим кодексом, однією з вимог якого є дотримання гендерної квоти. Партія повинна була забезпечити присутність у кожній п’ятірці списку (місця 1-5, 6-10 і так далі) не менше двох кандидатів\ок кожної статі. Недотримання квоти загрожувало відмовою у реєстрації всього списку.

У зв’язку із цим, серед усіх обраних на місцевих виборах кандидатів 64,1% є чоловіками, а 35,9% – жінками. Найбільше жінок було обрано у маленьких громадах із кількістю виборців до 10 тисяч – 41,6%.

Схожі записи

«Покажи краще цицьки, ніж пиши статті»: чому чоловіків та жінок хейтять по-різному?

Відповідальний бізнес: як українські компанії протидіють насильству

Чому «Культура діалогу» без жінок?