Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Третина команди — жінки: в Антарктику поїхала нова українська експедиція
Статтi

Третина команди — жінки: в Антарктику поїхала нова українська експедиція

На станцію «Академік Вернадський» вирушила 29 українська антарктична експедиція. Вони мають змінити зимівників, які відпрацювали там майже рік.

Вперше за останні 27 років в експедиції працюватиме чотири жінки. Раніше стільки полярниць було лише у другій українській експедиції 1997-1998 років. Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Одна з учасниць експедиції, геофізикиня Анна Соіна, вирушила вже в другу свою зимівлю (раніше вона була в 25 експедиції 2020-2021). У першу для них експедицію їдуть біологиня Тетяна Баглай, метеорологиня Валентина Гарбарчук та лікарка Іванна Котурбаш.


Читайте також: Як українки підкорюють Антарктиду: історії Марії Павловської та Оксани Савенко


«Це вже третя ротація за час повномасштабної війни. Знаходити професіоналів для річних експедицій дедалі складніше, адже багато полярників чи ідеальних кандидатів – на фронті. Уже маємо кілька випадків, коли під час добору потенційні зимівники ставали військовослужбовцями», — зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Упродовж року 29 українська антарктична експедиція виконуватиме дослідження за трьома основними напрямами — біологія, геофізика, метеорологія, а також забезпечуватиме роботу станції «Академік Вернадський».

Читайте також: Українська полярниця розповіла, як сексиcтські забобони заважають науці

Схожі записи

Стереотипам — бій. Які стратегії пропонують військовослужбовиці та посадовиці

Олена Кущенко

Секспросвіта у школах: про свій досвід розповідає тьюторка Юлія Домбровська

Леся Богдан

Щонайменше трьом жінкам відмовили у вступі на курси офіцерів через стать