Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Сукня Наталі Портман та інші феміністичні тренди «Оскара»
Статтi

Сукня Наталі Портман та інші феміністичні тренди «Оскара»

Акторка Наталі Портман та її одяг з червоної доріжки не дозволять нікому забути про брак жінок-режисерок, висунутих на “Оскар” цього року. Портман представила накидку з іменами жінок, яких цього року не помітили у режисерській категорії, серед яких Грета Гервіг (“Маленькі жінки”), Лорен Скафарія (“Шахрайки з Волл-стріт “) та Лулу Ванг ( “Прощання”).

Спілкуючись із репортером про своє рішення, вона сказала: Я хотіла у свій спосіб відзначити жінок, неймовірну роботу яких не визнали цього року”. Йдеться у CNN.

Це вже не вперше, коли Наталі Портман звертає увагу суспільства на відсутність представництва жінок серед режисерок премії “Оскар”. Два роки тому на сцені премії, оголошуючи категорії, вона сказала: “І ось кандидати, серед яких лише чоловіки…”.

Американська акторка та режисерка Ісса Рей також зробила приховане зауваження про відсутність жінок серед переможців. Крім того, минулого року Грета Гервінг взагалі стала лише п’ятою жінкою, яка була номінована на “Кращого режисера”. Неймовірно, але Кетрін Бігелоу стала єдиною жінкою за всю історію Кіноакадемії, яка отримала “Оскар” за найкращу режисуру фільму “Володар бурі” 2009 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як це – бути жінкою в кіноіндустрії?

Минулорічний Оскар запам’ятався з одного боку відсутністю офіційного ведучого, а з іншого, найулюбленішим американським комедійним тріо Америки: Майя Рудольф, Тіна Фей та Емі Полер створили синергію і показали силу жінок, яка панувала на сцені премії.

Дві жінки Ханна Бічлер і Рут Е. Картер отримали “Оскар” за свою роботу над фільмом “Чорна пантера” у 2019 році. Бічлер перемогла в категорії “Дизайн виробництва”, а Картер за “Дизайн костюму”.

Обидві жінки зробили своєю перемогою історичну подію. Вони перші афроамериканки, які не лише перемогли, але навіть були номіновані у цих категоріях. Рут Картер виступила з потужною промовою: “Marvel, можливо, створив першого темношкірого супергероя, але завдяки дизайну костюмів ми перетворили його на африканського короля. Це честь для мене створювати костюми. Дякую Академії за розширення можливостей того, як жінки можуть виглядати та поводитися на екрані”.

Ханна Бічлер закінчила свою промову натхненною порадою усім жінкам: «Я даю сили всім, хто прийде далі. Коли ви будете думати, що це неможливо, просто згадайте пораду, яку я отримала від дуже мудрої жінки і скажіть собі: я зробила все можливе і це все я зробила якнайкраще”.

Нагадаємо, що нещодавно українська режисерка Ірина Цілик, отримала нагороду за найкращу документальну режисуру на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс”. Тоді спалахнув скандал, оскільки деякі медіа подали цю новину із принизливим сексистським заголовком “Дружина письменника з Черкас отримала нагороду за найкращу режисуру”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 найкращих фемсеріалів до довгих вихідних

Підготувала Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Американське і українське жіноче підприємництво: порівняльний аналіз стимулів і бар’єрів

Алла Горська: художниця, яка боролася

Рожеве та блакитне: чому можуть навчити сучасні іграшки

Анастасія Мельниченко