Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Стамбульська конвенція: що треба зробити, щоб вогнегасник спрацював?
Статтi

Стамбульська конвенція: що треба зробити, щоб вогнегасник спрацював?

Феміністична ініціатива «Марш жінок» запустила інформаційну кампанію «Доведемо справу до кінця», аби акцентувати, що саме потрібно виправити у законодавстві, щоб жінки почувалися безпечніше.

«Від домашнього насильства в Україні щороку гинуть 600 жінок. Таку інформацію надає омбудсмен Дмитро Лубінець. 2022 року Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію – документ, який існує для запобігання та боротьби з таким видом насильства. Але, попри її ратифікацію, в українському законодавстві досі залишаються значні прогалини, які ставлять під загрозу безпеку жінок. І через які така жахлива статистика досі існує», — зазначають в організації.

У межах кампанії у інстаграмі організації опублікували відео з комікесами Настею Зухвалою, Ланою Чубахою та ведучою Яною Брензей, у яких показують як несправний вогнегасник, порожня аптечка чи розряжений телефон не рятують у критичній ситуації. Та додають, що Стамбульська конвенція теж не може протидіяти насильству, адже не до кінця імплементована в українське законодавство.

«В українському законодавстві досі залишаються значні прогалини. Це замалі штрафи за насилля, відсутність визначення сталкінгу в законодавстві, прогалини у протидії кіберзлочинам, недосконалий механізм протидії психологічному та економічному насильству. Виправимо ці прогалини. Доведемо справу до кінця!» — наголошують у публікаціях.

Читайте також: Реагування на насильство: що треба знати про зміни в законодавстві

Нагадаємо, Україна з 2017 року почала змінювати національне законодавства в питаннях, яким присвячена Стамбульська конвенція. Зокрема, набув чинності Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», були внесені зміни в кримінальне та адміністративне законодавство щодо покарання за вчинення домашнього насильства тощо. Проте цього недостатньо, адже Стамбульська конвенція передбачає внесення додаткових змін у законодавство. 

В Україні Стамбульська конвенція набула чинності 1 листопада 2022 після схвалення Верховною Радою в червні та ратифікації в липні 2022 року. Раніше 37 країн ратифікували цю важливу угоду про права людини, яка встановлює комплексні правові стандарти для запобігання та боротьби з насильством стосовно жінок.

Схожі записи

“Силікон усьому голова” та “коси на ногах плести”: реакція соцмереж на нову програму Радіо Люкс

Запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Супутники і добування води на астероїдах: чим займається Марія Яроцька в космічному агентстві?