Повага
Статтi

Серед полярників з’являться жінки

Євген Дикий, фото: life.pravda.com.ua

“Гендерної дискримінації більше не буде”, – сказав в інтерв’ю Українській правді.Життя новий голова Національного Антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий. На запитання Лесі Ганжі щодо присутності жінок серед полярників, Євген Дикий говорить, що рішення про заборону жінкам працювати на станції приймали, аби “не вводити в спокусу чоловіка”.

Євген Дикий: На перших зимівлях жінки працювали і видавали чудові наукові результати. Але потім було прийняте рішення приблизно за такою ж логікою, за якою іслам зобов’язує жінку носити чадру: аби не вводити в спокусу чоловіка. Замість того, щоб виховувати чоловіків, було прийнято рішення не відряджати на станцію жінок.

Леся Ганжа: Я чула, що приводом для “жіночої заборони” стала історія, коли посеред полярної зими змушені були евакуювати на материк породіллю зі станції і що це було дуже дорого…

Євген Дикий: Я запитував, ніби наші доктори цю історію не підтверджують, це швидше байка, бо медики точно знали б. Але навіть якби це було правдою – то що? У нас був випадок евакуації зі станції чоловіка з грижею. Після цього ж ніхто не заборонив чоловікам працювати на станції. Так що до співпраці запрошуються вчені незалежно від статі та гендеру. Антарктика тепер відкрита для всіх.

Наразі керівництво Національного Антарктичного наукового центру шукає українських дослідників і дослідниць. Їм пропонуватимуть різні форми співпраці з НАНЦ.

Схожі записи

МФО «Цінності. Гідність. Родина»: оцінка експерток

Зеленського закликали забезпечити військовослужбовиць засобами гігієни – петиція

Тарас Шевченко. Марення про натурниць і Венер