Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Санкції за сексизм: У Київраді ініціюють зміни до Кодексу етики
Статтi

Санкції за сексизм: У Київраді ініціюють зміни до Кодексу етики

Міжфракційне об’єднання Київської міської ради «Київ за рівні можливості» прагне закріпити санкції за сексизм та дискримінацію у Кодексі етики депутата.

Про це повідомляє член МФО Леонід Ємець.

Таким чином хочуть врахувати рекомендації Ради Європи. Планується включити положення проти сексизму та сексистської поведінки у внутрішні кодекси Київради, закріпити санкції для тих, хто порушує такі принципи.

«У Київраді мали місце окремі прояви дискримінаційного характеру. Міжфракційне об’єднання «Київ за рівні можливості» категорично засуджує будь-які дискримінаційні прояви у міській раді та виконавчих органах.

І закликає дотримувати етичних норм поведінки та стандартів комунікації. Недискримінація є фундаментальним принципом Європейського Союзу. Протидія сексизму та дискримінації в українській політиці загалом, та в Київраді зокрема, має стати об’єднавчим фактором для всіх прогресивних демократичних політичних сил і публічних осіб. Київрада у цьому питанні повинна бути флагманом», — зазначив Леонід Ємець.

Міжфракційне об’єднання «Київ за рівні можливості» представляє всі фракції Київради та створене задля запобігання гендерним стереотипам, реалізації стратегії досягнень гендерної рівності в діяльності всіх органів самоврядування в місті Києві, а також створення умов протидії дискримінації за будь-якою ознакою.

Нагадаємо, мер Рівного вдався до сексизму на сесії міськради.

А нещодавно в Україні вперше за сексизм звільнили чиновника. На Житомирщині через сексистські висловлювання звільнили секретаря Коростишівської міської ради Юрія Сарапійчука.

Крім того, в Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм. Міська рада розглянула цю ситуацію, посадовцеві винесли зауваження.

Схожі записи

Бедность как школа жизни украинских женщин

Керівницю музею Голодомору почали цькувати через зовнішність — чому це неприйнятно?

Зґвалтування у Кагарлику: як журналісти/ки порушили межі приватності потерпілої