Повага
Image default
Статтi

Рух, який домігся заборони абортів у Польщі, заходить в Україну

Ordo Iuris — рух, що адвокатував повну заборону абортів у Польщі — підписав угоду про співпрацю з українським консервативним рухом «Всі разом».

Крім того, одна з цілей обох організацій — денонсація, тобто неухвалення Стамбульської конвенції.

Ordo Iuris — це польський консервативний рух, який виступає проти абортів, а також активно висловлює антиЛГБТ+ позицію.

Організацію, як відгалуження міжнародного християнсько-консервативного руху «Традиція, сім’я, власність» заснували у Польщі у 2013 році. Після виборів 2015 року рух має тісні зв’язки з польською керівною партією «Право і справедливість» (PiS).

Представники та представниці руху є як у парламенті, так і в міністерствах. У 2021 році завдяки Ordo Iuris у Польщі з’явився консервативний університет Collegium Intermarium.

Саме Ordo Iuris у 2016 році намагалися протягти законопроєкт про повну заборону абортів. Вони вимагали кримінальної відповідальності для винних у смерті дитини: для усіх, включно з матір’ю, що перериває вагітність. Саме через цей закон у Польщі почався «Чорний протест».

Читайте також: Право на вибір: ключові факти про аборти в Україні та світі

Зрештою у 2020 році Конституційний суд Польщі визнав незаконним положення, яке дозволяло жінкам перервати вагітність у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Польське законодавство щодо цього питання й раніше було одним із найсуворіших, а зараз аборти дозволені лише у випадку зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері.

Рух Ordo Iuris в Україні: ризики

Журналістка Олена Бабакова, що працює у Варшаві, бачить у цій співпраці зростання загрози для українських жінок бути позбавленими своїх репродуктивних прав.

«Відсьогодні в Україні також зросла загроза legal threats для журналістів/ок, які будуть розслідувати міжнародні зв’язки консерваторів-фундаменталістів та їхні впливи на представників влади.

Також зросте кількість неретельної, часто неправдивої інформації про гендер та домашнє насильство. Зменшиться і без того малий простір толерантності до LGBTQI спільноти», — каже журналістка.

Олена Бабакова звертає увагу медіаспільноти на те, що відтепер потрібно пильно спостерігати за тим, хто з української влади почне транслювати риторику Ordo Iuris або підтримувати їх.

А хто такі українські «Всі разом»?

Учасники руху «Всі разом» своєю місією називають «служіння Богу та українському народу задля блага людей і сімей». Рух створили в 2010 році.

На своєму сайті вони, використовуючи маніпуляції, перекручування фактів, мову ворожнечі та відверту брехню намагаються дискредитувати ЛГБТ-спільноту і феміністичний рух в Україні.

А також проводять кампанії з дискредитації Стамбульської конвенції.

Вони ведуть реєстр публічних людей, політиків та політикинь, які «підтримують заходи, спрямовані на пропаганду антисімейних та неприродних ідей (ЛГБТ, аборти, чайлдфрі тощо)» або «свідомо та систематично просувають гендерну концепцію». Тобто відкрито цькують людей.

«Всі разом» переслідують профеміністичних політикинь і громадських діячок не лише за допомогою цькування в інтернеті. У 2018 рух звернувся до тодішнього прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою звільнити Катерину Левченко з посади Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, а також «вгамувати її».

А у 2020 році «Всі разом» цькували депутатку Кременчуцької міської ради Ларису Гориславець за «ЛГБТ-пропаганду», коли вона прийшла на засідання сесії міськради у веселковій масці та відмовилася від отримання Біблії, мотивуючи це власним правом на свободу світогляду. Депутатка тоді пояснила, що насправді тут не йшлося про «захист сімейних цінностей». Просто представник руху «Всі разом!» у Кременчуці — директор дитячого табору, про завищені закупівельні ціни якого вона писала як журналістка.

Лідер руху «Всі разом» Руслан Кухарчук, крім усього іншого, поширює гендерні стереотипи та мізогінію щодо жінок, які не вписуються у його уявлення про «справжню жінку».

Нагадаємо, Всеукраїнська рада церков підписала документ, який засуджує «феміністичну ревізію базових уявлень про чоловіка та жінку».

А також нещодавно Рада церков та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» заявили, що хочуть внести на розгляд парламенту законопроєкт, який дозволив би медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

Схожі записи

На Львівщині депутат від «Батьківщини» вдарив жінку по обличчю – його виключили з партії

«Ви йдете на журналістику аби знайти мужика» та інший сексизм у вишах

Атака на цінності. Гендерна проблематика, дезінформація і роль Росії у цих процесах