Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Депутати Івано-Франківської та Хмельницької облрад просять владу захистити їх від гендеру та геїв
Статтi

Депутати Івано-Франківської та Хмельницької облрад просять владу захистити їх від гендеру та геїв

Учасниці та учасники ІІ Українського Жіночого Конгресу відреагували на скандальні звернення місцевих депутатів.

Що сталося?

7 грудня на сайті Івано-Франківського видання Курс з’явилася новина про те, що місцеві депутати просять президента, Верховну Раду, Кабінет міністрів та РНБО “захистити інституції сім’ї в Україні”. Це повідомлення одразу передрукували місцеві та загальнонаціональні медіа.  Почалося широке обговорення громадськими активістами і активістками.

Крім того, на днях депутат Хмельницької обласної ради Артем Ромасюков також опублікував звернення щодо «захисту інституції сім’ї в Україні». Він пропонує заборонити гендерну політику і спроби ратифікувати Стамбульську Конвенцію. У зверненні міститься маніпуляція термінами, правові помилки, підміна понять та гомофобія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вимоги депутата Хмельниччини — go to Russia

У чому місцеві депутати бачать загрозу та про що просять владу?

– Вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність” з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;

– Не допустити ухвалення Закону України “Про цивільне партнерство”, що передбачено п. 6 статті 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року;

– Виключити з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету “подолання гендерних стереотипів”;

– Припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції);

– Заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, в тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “гей-парадів”, “фестивалів квір-культури” тощо та ухвалити Закон України “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”;

– Створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві;

– Зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.

Повага підготувала аналіз звернення депутатів Івано-Франківської облради на відповідність до законодавства.

На цей випадок відреагувала урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Також є узагальнююче звернення 154-х учасниць та учасників ІІ Українського Жіночого Конгресу до голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар.

«Ми закликаємо своїх колег і колежанок, депутатів всіх рівнів, громадських діячів, міжнародних партнерів об‘єднатись і не дати «протягнути» антигендерні постанови у радах всіх рівнів та у виконавчих структурах», – йдеться у зверненні.

Повага наводить текст звернення повністю:

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань свободи слова та інформаційної політики,

народній депутатці України

Вікторії Сюмар

ЗВЕРНЕННЯ

Учасниць та учасників ІІ Українського Жіночого Конгресу

(7-8 грудня 2018, Київ)

Серед видимих і прихованих загроз інформаційній безпеці України особливе місце займає дезінформаційна кампанія, яка живиться Росією і надихається її «скрєпами». Мова йде про штучне роздмухування надуманих «страхів» та залякування суспільства нібито загрозливою гендерною ідеологією.

У більшості областей України штучно поширюється думка, що ідеї гендерної рівності, начебто, руйнують традиційні суспільні інститути, у тому числі, інститут сім‘ї.

Заявляємо про те, що подібні твердження є прямим зазіханням на Конституцію України (бо саме у Конституції закріплені принципи рівності жінок та чоловіків), а також на європейський вибір, зроблений Україною, що наближає нас до стандартів якості життя цивілізованого світу. Наразі через антигендерну інформаційну кампанію існує загроза нівелювання самої ідеї гендерної рівності як європейської цінності.

Ми закликаємо своїх колег і колежанок, депутатів всіх рівнів, громадських діячів, міжнародних партнерів об‘єднатись і не дати «протягнути» антигендерні постанови у радах всіх рівнів та у виконавчих структурах.

Ми закликаємо керівництво держави, урядовців, народних депутатів України, представників органів виконавчої влади не допустити наступу на демократичні цінності та засади рівності жінок і чоловіків.

Закликаємо до відкритих публічних виступів щодо антигендерного руху та тих релігійних течій, які ці ідеї підтримують, аби донести інформацію щодо загроз для безпеки нашої держави через підміну обраних Україною європейських цінностей гендерної рівності.

Звернення підписали 154 учасника та учасниці ІІ Українського Жіночого Конгресу

Схожі записи

Різні умови для тренування: Учасниці баскетбольного турніру заявили про дискримінацію

«Він – голова сім’ї»: як українська біологиня почала гендерні дослідження

«Вважається, що ти маєш бути бородатою та брудною», — Ірина Галай, перша українка на Евересті