Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Про роль жінок у просуванні реформ та відбудові нової європейської країни
Статтi

Про роль жінок у просуванні реформ та відбудові нової європейської країни

У Харкові відбувся медійний марафон «Роль жінок у просуванні реформ в Україні» ініційований Національним Демократичним Інститутом (НДІ) в Україні у партнерстві з  Харківською ОДА.  Події в рамках медійного марафону було присвячено ключовій ролі, що відіграють жінки у процесах реформ на різних рівнях. Обговорювались також шляхи подолання негативних гендерних стереотипів у ЗМІ, адже вони залишаються однією з ключових перепон для збільшення політичної участі жінок в Україні. Про це повідомляє 50vidsotkiv.org.ua.

Зокрема, Світлана Войцеховська, народна депутатка України, членкиня МФО «Рівні можливості» зазначила, що задля досягнення зрушень у сфері гендерної рівності, ми мусимо об’єднати зусилля, працювати разом. Вона також підкреслила, що  жінкам для реалізації їх потенціалу в політиці потрібні рівні права та рівні можливості.

Kharkiv_main

У рамках події пройшли панельні дискусії за участі місцевих депутатів, громадських активістів, експертів та представників міжнародних організацій і державних структур, під час яких обговорювалась  роль жінок у відбудові нової європейської України та їх можливостей у процесі децентралізації. Олена Єна, директорка програми НДІ «Жінки-Лідери» додала: «Сьогодні говоримо про ключову роль жінок у формуванні та впровадженні порядку денного реформ. Реформа державного управління, децентралізація – важливі та важкі напрямки, і саме жінки пропонують ефективні рішення для їх реалізації».

Окрему увагу учасники круглого столу приділили гендерним аспектам ринку праці в Україні. Олександр Чумак, Голова Асоціації приватних роботодавців резюмував, що необхідно знаходити і впроваджувати такі механізми, в тому числі і європейські, що надають жінкам доступ до органів влади; повинна проводитися широка просвітницька робота, щоб більше жінок потрапляли до місцевих органів влади; необхідно прийняти відповідне законодавство для впровадження гендерної квоти при формуванні виборчих списків.

Ольга Юськевич, радниця заступника голови Національної Поліції начальника ГУНП у м. Києві у контексті різних можливостей для жінок і чоловіків в Україні зазначила: «Відкритим залишається питання рівних професійних та кар’єрних можливостей для жінок, які працюють чи мають бажання працювати у правоохоронних органах. Вперше жінки почали працювати в поліції трохи більше ніж сто років тому. За цей час поліціянтки проявили себе як кваліфіковані співробітниці, які не гірше за чоловіків захищають правопорядок».

Kharkiv_1

Медійний марафон «Роль жінок у просуванні реформ в Україні» продемонстрував високий рівень зацікавленості у гендерних аспектах розвитку сучасної України та  важливу роль жінок як ініціаторів та провідників змін у державному, громадському та медійному секторах України. Дізнатися деталі та долучитися до проекту можна на сайті «Жінки – це 50% успіху України»

Схожі записи

«Йдеш у політику не одна»: під Радою стартувала кампанія з підтримки гендерної рівності

Чи йдуть жінки в Парламент-2014? Огляд списків партії «Народний фронт» та «Об’єднання «Самопоміч»

«Саме завдяки жінкам ОМОН зараз не б’є людей за біло-червоно-білий стяг» — Безрук про жіноче обличчя протестів у Білорусі