Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Президент, політики і політикиня — кого номінували на антипремію «Це яйце»
Статтi

Президент, політики і політикиня — кого номінували на антипремію «Це яйце»

Нагородження головних сексистів/ок року відбудеться у Києві 9 грудня о 13:00 в Українському кризовому медіацентрі (Український дім Україна, вул. Хрещатик, 2).  

Антипремію «Це яйце» за сексистські висловлювання публічних осіб та публікації в українських медіа цього року започаткувала низка громадських організацій, а також кампанія проти сексизму «Повага». Хто серед номінантів і номінанток, повідомляє Zmina

Перелік номінантів/ок у категорії “За сексистське висловлювання”

Владислав Марченко, уповноважений з ґендерних питань Запорізької обласної ради, за сексистський допис, у якому він соромив жінок, що носять відвертий одяг. На його думку, коротка спідниця – привід назвати жінку повією та запропонувати їй секс. Через цей допис низка активісток запустили флешмоб #забулазапитатьумарченка.

Володимир Зеленський, президент України. Виступаючи на найбільшому у світі кампусі стартапів Station F у Франції, Зеленський назвав українських жінок одним з “брендів” країни.

Олександр Дубінський, депутат від “Слуги народу”, який опублікував у фейсбуці фото з підписом “Выбираем помощниц. Прошу ниже 175 см не беспокоить”.

Антон Яценко, народний депутат України, мажоритарник. Номінується за те, що вдався до порівняння, принизливого для жінок. “Я не дівчина-шлюшка, а народний депутат чотирьох скликань, тож не будемо перетворювати Верховну Раду на шапіто”, – так в ефірі телеканалу “Наш” він “пояснив” свою відмову проходити перевірку на поліграфі через скандал з можливим хабарництвом у комітеті Верховної Ради.

Дмитро Разумков, Голова Верховної Ради. Потрапив у номінацію за поширення культури зґвалтування, коли під час ток-шоу “Право на владу” порівняв роботу Верховної Ради зі зґвалтуванням, окресливши його як звичне та прийнятне явище: “Гадаю, на зґвалтування точно не треба йти, та й дівчина так собі”. 

Ігор Коломойський, український олігарх. В інтерв’ю “Цензор.net” Коломойський висловлює думку, що депутатки мають отримувати менше, ніж чоловіки, та наполягає на тому, що жінкам потрібні гроші “на себе та дітей”, а чоловікам окремо потрібні додаткові кошти тільки на себе.

Сергій Знаменський, депутат Запорізької обласної ради. Потрапив у номінацію за вислів “Я жінок поважаю, але жінки повинні займатися тією справою, яка за своєю природою їм належить”.

Максим Бужанський, народний депутат України. Відомий тим, що обізвав журналістку видання “Новое время” Ольгу Духнич “тупою вівцею з одіозного ЗМІ”.

Олександр Башенко, президент Федерації велоспорту. Башенка номінували за образу і сексистські висловлювання  на адресу української велосипедистки Ганни Соловей, яка здобула золоту медаль на Європейських іграх у Білорусі. Ганна Соловей обурилася тим, що Федерація велоспорту України на своїй сторінці у фейсбуці привітала із цим досягненням не її, а голову Київської міської федерації велоспорту Сергія Мухомора, який, за словами Ганни, не має стосунку до її перемоги.

Також Олександр Башенко під час запису коментаря для програми “Вікна” (СТБ) звинуватив журналістку Олену Лунькову в брехні, вживанні алкоголю та пропонував поцілуватися. Медіагрупа StarLightMedia засудила дії очільника федерації щодо журналістки компанії та звинуватила його в сексизмі.

Богдан Яременко, народний депутат України. Потрапив у номінацію за сексистський допис “Шепочуться, що комітет у закордонних справах вийшов найкрасивішим. І ви не повірите, зовсім не через мою природну неповторну красу. Більшість нашого складу – пані”.

Ольга Богомолець, політикиня. Богомолець потрапила в номінацію за вислів у ток-шоу “Зворотний відлік” на телеканалі “UA.Перший”:

“Я виступаю категорично проти насильства в родинах, я підтримую всі жіночі рухи. Що стосується ґендера, це зовсім про інше. Мова йде про невизначеність статі, мова йде про можливість обирати стать за бажанням, мова йде про одностатеві шлюби. Я не підтримую це, я підтримую християнські цінності, я підтримую, щоб українців ставало більше в традиційних сім’ях, де мама, тато і п’ятеро дітей”.

Перелік номінантів за “Сексистський матеріал”

Дмитро Гордон, журналістза некоректні й сексистські запитання в інтерв’ю з лідером партії “Народний фронт” Арсенієм Яценюком та співаком, ректором Київського національного університету культури та мистецтв, Михайлом Поплавським.

Зокрема, Гордон недоречно запитав у Яценюка про ставлення до лідерки партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко:

ГордонЯк жінка вона вам подобалася?

ЯценюкМені подобається моя дружина.

ГордонЦе стандартна відповідь.

ЯценюкВона імпонує своєю харизмою.

В іншому інтерв’ю Гордон намагається з’ясувати, які стосунки в ректора Поплавського зі студентками.

ГордонУ вас столько студенток, и красивых. И что, вы проходите мимо?

ПоплавськийКогда мне задают такие провокативные вопросы… я хочу сказать… Я им всегда говорю: “Богатые мужчины старыми не бывают” [обидва сміються]. 

“112 Україна”, ток-шоу “Чому так?”. Злива сексистських коментарів лунала під час вечірнього ефіру від 8 червня 2019 року на тему “Чому жінок при владі набагато менше, ніж чоловіків?”.

Зокрема: “Жінці в політиці складніше, ніж чоловікам, тому що політичні дискусії – це складніше, ніж нарізати салати та прасувати”, “Якщо жінка-президент закохається, то країна “полетить в тартарари”, “Збільшення кількості жінок в Європарламенті призвело до негативних наслідків у Європі, зокрема до Брекзиту”, “Більшість жінок в українській політиці, як і українських ведучих-жінок, отримали свої посади завдяки чоловікам, які просувають на посади коханок”, “Жінок зазвичай використовують задля прикриття корупційних схем”, “У кабінети до чоловіків потрібно саджати жінок, щоби в кабінетах було охайно і прохолодно”.

Поки гості ефіру виголошували слова про неповноцінність жінок, ведуча програми Євгенія Скорина не доклала жодних зусиль для збалансування інформації, не стримувала дискримінаційних висловлювань і сама поширювала стереотипи.

Телеканал “Інтер”. У випуску новин від 29 березня 2019 року показали сюжет під назвою “Екстрасенси атакують: чому люди ведуться на хитрощі шахраїв?”, авторка – Феруза Бегматова.

Журналістка поставила інсценування кабінету ворожки, щоб з’ясувати схеми шахрайського ворожіння. Авторка матеріалу почала свій експеримент із фрази: “Не буває негарних жінок, бувають низькоякісні привороти”.

Сайт “Кореспондент”. За новину під назвою “Кабмін: Україна – одна з “найжіночніших” країн світу”.

Сайт “Новое время”. За матеріал під назвою “Подарунки на 8 березня. Кращі смартфони для дівчат”.

Журналіст “1+1” Іван Воробйов. За сексизм і стереотипи в сюжеті, який фокусується на зовнішності народних депутаток замість їхніх професійних якостей.

Сайт “Сегодня”. За новину під назвою  “Немає хлопця – немає перемог: Світоліна програла другий матч після розриву з Монфісом”, а також матеріал “Сексмашина”: в червоних трусиках дружина динамівця паше, як кінь”.

Схожі записи

«Це мої дівчатка»: сексизм у ТікТок-відео паспортного сервісу

Уривок зі збірки оповідань Марини Пономарьової «У скляному лісі»

Олена Бучинська: Проблему сексизму в рекламі не можна ігнорувати

Юлія Гуш