Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Посол Канади в Україні: Я маю сина й доньку, і хочу, щоб вони мали рівні можливості
Статтi

Посол Канади в Україні: Я маю сина й доньку, і хочу, щоб вони мали рівні можливості

Національний музей України підсвітили сьогодні у маджентовий колір – офіційний колір руху HeForShe (Він для Неї) на знак приєднання України до глобального руху за гендерну рівність від ООН.

Рух започаткований ще у 2014 році після потужної промова акторки та Посла доброї волі ООН Емми Уотсон про фемінізм та рівність, що мотивувала чоловіків із усіх куточків світу почати публічно говорити про проблеми рівності, права жінок та взаємоповагу.

Організатори пояснюють, що головна особливість HeForShe полягає в тому, що рух акцентує свою увагу на чоловіках та хлопцях як головних адвокатах гендерної рівності, що традиційно вважалася “жіночим питанням”. Учасники руху вважають, що  гендерна рівність – це базове право кожної людини, а партнерство та взаємоповага – найкоротший шлях до її досягнення.

В Україні ж першим про свою підтримку HeForShe заявив музикант Дмитро Шуров, який разом із сином Левом знявся у віросному відеоролику, сценарій до якого написала відома письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко.

Лариса Денисенко поділилася враженнями від співпраці з Дмитром Шуровим: “Він дуже соціально чутлива людина, один із небагатьох серед public-celebrity. Крім того, музика – це територія свободи й це дуже круто. Хто наступний? Мабуть, це будуть чоловіки зі світу спорту, а також зі світу фешен, а також, мабуть, бізнесу. Але нам дуже хочеться, щоб чоловіки самі почали приєднуватися до руху HeForShe та заявляти про себе як союзників боротьби за рівні права”.

Презентація руху в Україні відбулася за участі сім’ї Дмитра Шурова, Офісу ООН Жінки в Україні Анастасії Дівинської та Анастасії Деєвої, заступника міністра зовнішніх справ України Cергія Кислиці, українських митців, громадських активістів та представників міжнародних організацій.

Зокрема, посол Канади в Україні Роман Ващук спеціально для Поваги прокоментував своє приєднання до руху так:

Я сьогодні прийшов у рамках нашої загальної феміністичної політики Уряду Канади, яку висловив наш прем’єр міністр Джастін Трюдо. Зокрема, на нашу думку, і чоловіки, і жінки, можуть і мають підтримувати цілі фемінізму. Крім того, у нашій політиці міжнародного розвитку ми зобов’язалися, щоби 90% програмування, яке там є, звертало увагу на проблеми жінок та дівчат. Отже, ми не тільки на словах, але й матеріально збираємося підтримати такий напрямок”.

“Якщо ж говорити особисто, то я маю сина й доньку, і я хочу щоби вони мали рівні можливості особистого розвитку. Зараз школа їх підтримує у цьому, і ми як батьки стараємося підтримувати”, – додав пан Роман Ващук.

Андрій Ткачев, помічник голови Національної поліції України, координатор проекту Нацполіції по протидії та запобіганню домашньому насильству “ПОЛІНА” також радий долучитися до руху:

“Я сам фемініст, бо виступаю за рівні права жінок і чоловіків. Зараз дуже важливо, щоби саме чоловіки стали адвокатами теми гендерної рівності. В поліції я не стикався з жорстким опором, хіба інколи посміхаються, але потім коли починаємо розмовляти на цю тему і я починаю пояснювати роль жінок у нашій роботі, аргументую, тоді їхнє ставлення змінюється”.

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Радикальні феміністки руйнують відеоігри?

Які вони, гендерні профілі 24 областей України?

Із повагою і без знецінень: як підтримувати одна одну в складні часи?

Юлія Гуш