Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Поліція відкрила кримінальну справу через т.зв. «стосунки» 8-річної моделі та 13-річного блогера
Статтi

Поліція відкрила кримінальну справу через т.зв. «стосунки» 8-річної моделі та 13-річного блогера

Провадження відкрили за ч. 1 ст. 301 Кримінального кодексу — ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів. Крім того, матір дівчинки викликали на допит.

Про це повідомили в поліції Київської області, передає «Суспільне».

Санкція статті передбачає штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Раніше уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба звернувся до Кіберполіції із проханням розслідувати публікацію у соцмережах відвертих світлин. За словами Кулеби, публікація подібного відвертого контенту за участі дітей є аморальною та неприпустимою.

“Як на мене, для 8-річної дівчинки та 13-річного хлопця це – неприпустимо, коли вони намагаються всім показати, що вони вже дорослі. Мало того, це є сексуалізована поведінка. Відповідно до віку цих дітей, до їхнього розвитку, така модель поведінки неприпустима, коли ви вже всім повідомляєте, що ви пара, що ви живете разом, що от “ми зняли квартиру”, “ми цілуємося”, “ми обіймаємося”. І це дуже провокативні матеріали, які можуть мати негативний вплив не тільки на цих самих дітей, але і на всю дитячу аудиторію України”, – розповів посадовець Суспільному.

Кулеба зазначив, що, найімовірніше, веденням сторінок дітей у соцмережах займаються російські продюсери.

“Досліджуючи те, яким чином це відбувалося, ми бачимо, що їх ведуть продюсери з Москви. І вони (діти – ред.) часто туди їздять, і деякі фото і відеозвіти там і знімаються. Деякі знімаються в Україні, але багато відео, які розповсюджуються зі сторінки саме з Москви. Це те, що вдалося дослідити”, – розповів Микола Кулеба.

При цьому він наголосив, що це питання не стільки “російського сліду”, скільки того, що на публікації відвертого контенту за участі дітей свідомо заробляють дорослі люди.

“Це і батьки цих дітей, і режисери, які, можливо, пишуть сценарії, пишуть тексти, які діти потім проговорюють, і це дає змогу залучати мільйонні аудиторії до перегляду, і звісно ж залучати чималі кошти”, – зауважив дитячий омбудсмен.

Про наслідки

Микола Кулеба також розповів, що Кіберполіція постійно моніторить мережу, де виявляє та прибирає контент який порушує права дитини. Однак, за його словами, кількість такого контенту щорічно зростає.

“Наші останні дослідження показали, що 90% дітей вже знаходяться в інтернет-мережі, у соціальних мережах, і, на жаль, вже із 7-річного віку більша частина цих дітей зустрічається з контентом сексуального характеру. І це – рання сексуалізація дітей, це ті травми, які діти можуть отримати”, – переконаний омбудсман.

На його думку, також вільний обіг подібного контенту призведе до збільшення випадків сексуального насильства над людьми.

“Ті мільйони неповнолітніх дітей. які переглядають ці світлини та відео, бажаючи також стати дорослими, можуть саме повторювати цю поведінку. І це взагалі невідомо, до чого може призвести. Ми можемо сказати, що однозначно це може збільшити кількість сексуального насильства і сексуальної експлуатації в дитячому середовищі. Це може спонукати багатьох батьків в тому числі використовувати власних дітей із метою сексуальної експлуатації. Це може збільшити кількість педофілів, які отримують у свої руки світлини і відео, якими зможуть скористатися”, – наголосив посадовець.

За словами Кулеби, нині українська влада розглядає питання про заходи щодо людей, які не лише виготовляють подібний відвертий контент, але також переглядають чи зберігають його.

Нагадаємо, 13-річний хлопець та 8-річна дівчинка написали у соцмережах про свій “роман”. Мама дівчинки каже, що у них «справжня любов і що це їхнє життя і вони розберуться». Детальніше читайте у публікації Кохання чи злочин: як коментують стосунки між дітьми-блогерами батьки та юристи.

Схожі записи

Катерина Шаванова про роботу на перетині сфер, дослідження у Чорнобилі та виклики війни

Інна Наливайко

Уривок із книжки блогерки Bad Mama «Розлучись без страху»

«Патрульний допомагав приймати пологи»: чому медіа нормалізують акушерське насильство

Інна Наливайко