Повага
Image default
Статтi

«Окрім законодавчого регулювання, потрібна ще і психологічна підтримка» — Ольга Айвазовська про діджитал харасмент у політиці

Жінки, які йдуть у політику, зіштовхуються з проблемою діджитал харасменту ще на етапі заяви про балотування на виборах, зазначила  під час виступу на форумі “Рівність у політиці” кординаторка політичних програм та голова громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська. 

За її словами, із цією проблемою жінки стикаються не тільки у межах виборчого процесу, проте саме під час кандидування на місцевих виборах — це особливо помітно. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінки готові йти у владу, і соціологічні дослідження свідчать, що люди готові їх обирати

“Діджитал харасмент, який має місце в онлайн мережі, — це тема, якою потрібно займатися більш широко і не лише в контексті виборчого процесу, оскільки кількість негативних реакцій на те, що жінка заявляє про готовність брати участь у політичному процесі є великою. Навіть ті жінки, які завжди були дуже активними, успішними і їх було видно у соціальних мережах, стверджують, що вперше почали отриму не найприємніші повідомлення стосовно себе в контексті статі саме після того як заявили про балотування”, — говорить Айвазовська. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше 60% українців/ок виступають за більший баланс чоловіків і жінок у політиці

Тому, на думку голови громадянської мережі “ОПОРА”, крім законодавчого регулювання та організації виборчого процесу, жінкам потрібна ще і широка психологічна підтримка.

Крім того, Ольга Айвазовська зазначила, що, з її досвіду спостережень, вибори на місцевому рівні зазвичай є більш цинічними у своїх методах, оскільки кандидати часто знайомі між собою і боротьба за місце у політиці переходить в особисту площину.

Схожі записи

Протидія гендерно зумовленому насильству: що можуть зробити чоловіки?

Акторка «Перших ластівок» Тая Щурук про різні гонорари: «Справа не в гендері»

Робота з дому: 46% журналісток і 22% журналістів відчули збільшення навантаження