Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Одна за одну»: як в Україні тестують білизну для воячок
Статтi

«Одна за одну»: як в Україні тестують білизну для воячок

В Україні запустили масштабну ініціативу «Одна за одну», в межах якої наразі завершується тестування комплектів білизни для військовослужбовиць. Бренд жіночої білизни brabrabra за підтримки фонду Arm Women Now та Руху Veteranka вже передали воячкам 445 комплектів комфортної білизни, створених за результатами попередніх тестувань. 

Про ініціативу оголосили в січні 2024 року. Мета проєкту — забезпечення військовослужбовиць комфортними комплектами спіднього. На момент запуску Міністерство оборони України розпочало надавати спіднє захисницям, проте в недостатній кількості. 

Ольга Руднєва

«Проблема полягає в тому, що за нормами речового забезпечення захисницям держава має видавати лише дві пари спіднього на рік. Тому наш проєкт допомагає вирішити питання забезпечення завдяки волонтерам», — пояснюють у русі Veteranka. 

«Фокус нашої команди – завжди на жінці та її комфорті в білизні. Вона не має викликати подразнень, шкодити здоров’ю. Військовослужбовиці мають більше запитів: зручність при тривалому носінні, відсутність фурнітури, відсутність швів, подвійні підкладки в певних місцях та багато іншого», – говорять у Лабораторії білизни бренду, – «Це був виклик – задовольнити всі ці потреби у білизні з урахуванням відсутності міжнародного досвіду, та, схоже, нам це вдалося».  

В опитуванні взяли участь уже 113 військовослужбовиць, чого достатньо аби розпочати виготовлення партії білизни під кількість захисниць на передовій.

«Такі ініціативи — це про повагу до військовослужбовиць. Жінки сьогодні — потужна частина армії. Вони, так само як і чоловіки, потребують якісної уніформи, анатомічних бронежилетів та, звісно, тактичної спідньої білизни. Наша команда ArmWomenNow невтомно втілює багато проєктів задля допомоги захисницям. І ми повністю усвідомлюємо, наскільки важливою є тема комфорту речей при тривалому носінні, особливо білизни. Тож ми щиро раді бути частиною ініціативи «Одна за одну» та допомагати нашим захисницям, які кожного дня оберігають нас», — коментує ініціативу засновниця Arm Women Now Ірина Никорак.

Щоб швидше забезпечити військовослужбовиць зручним спіднім, команда відкрила збір, мета якого накопичити  5 860 000 грн, де 586 грн — собівартість одного комплекту (бра та 2 трусиків) — усього 10 000 комплектів; пакування, тестування трусиків та логістичні витрати покриває команда brabrabra.

«Усі зусилля нашої організації в цій фазі війни йдуть на закриття актуальних потреб військовослужбовиць від дронів до броньованих авто, але згадали ще і про те, як важливі комфорт та зручність у  важких умовах. Ми вдячні, що разом змогли передати нашим посестрам на фронт частину турботи», — коментує співпрацю очільниця Руху Veteranka Катерина Приймак.

Ініціативу підтримали Ольга Руднєва, Олена Кравець, Дарія Квіткова, Надія Матвеєва та низка українських брендів (leglo, karpatia, arena cs).

Долучитися до збору можна тут

Схожі записи

#ЖінкиДругоїСвітової: СФУЖО пропонує розповісти історії українських жінок на війні

Вбивство ґвалтівника. Як стереотипи впливають на правосуддя 

«Історичний мінімум»: яким був 2023 рік для жінок на головних ролях у кіно