Повага
Image default
Статтi

«Ні – значить ні»: у Києві відбулася акція проти сексуальних домагань в армії

Amnesty International разом з учасницями проєкту «Невидимий батальйон» провели мітинг проти сексуальних домагань в армії. Правозахисниці розмістили на Михайлівській площі манекени у жіночій військовій формі. У такий спосіб учасниці хотіли продемонстратувати, що військовослужбовиця — не об’єкт, тож її тіло й особисті кордони мають лишатися недоторканими. 

Про це йдеться на сайті Amnesty International.

«Українське суспільство має знати, що справи про сексуальні домагання в армії ефективно не розслідуються, не доходять до суду, а кривдники залишаються не покараними. Через страх, осуд і зневіру в правоохоронні органи постраждалі не заявляють про ці злочини в поліцію. Наше завдання сьогодні — зняти табу з цієї теми, домогтися об’єктивних і своєчасних розслідувань та покласти край гендерно обумовленому насильству у професійних військових структурах», — зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стартує адвокаційна кампанія з протидії сексуальним домаганням у військовій сфері

В організації також наголосили, що попри розширення доступу жінок до військової служби, проблема сексуальних домагань та особистої безпеки жінок в армії досі залишається не вирішеною.

Іще 2010 року Науково-дослідний центр гуманітарних проблем ЗСУ підтвердив, що кожна десята жінка стикалася із сексуальним домаганням в армії. Утім з того часу ЗСУ не проводило нових досліджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #Ятеж: жінки з України розповідали про сексуальні домагання

Проєкт «Невидимий батальйон» наразі досліджує цю тему. Взятися за неї більш грунтовно вирішили після анонімного опитування серед ветеранок і ветеранів. Згідно з його результатами, приблизно 70% опитаних постраждали самі або були свідками сексуальних зловживань в українській армії.

Проєкт «Невидимий батальйон» наразі досліджує цю тему. Взятися за неї більш грунтовно вирішили після анонімного опитування серед ветеранок і ветеранів. Згідно з його результатами, приблизно 70% опитаних постраждали самі або були свідками сексуальних зловживань в українській армії.

Нагадаємо, раніше Повага писала, що, за словами ексміністра оборони Андрія Загороднюка, нині немає чіткого уявлення про кількість порушень прав жінок у Збройних силах України.

“Ми не маємо жодного уявлення про те, скільки порушень прав жінок у Збройних силах, оскільки не знаємо скільки в нас порушень прав військовослужбовців узагалі. Річ тут не в гендері, а у відсутності механізму захисту військових як такого”, — таку тезу Андрій Загороднюк озвучив на Третьому Українському Жіночому конгресі.

Тоді міністр відзначив, що на створення системи для отримання звернень та їхнє вирішення може знадобитися не один рік та порадив військовим не мовчати про проблему та вирішувати питання у “ручному режимі”.

Схожі записи

Євросуд із прав людини визнав, що Україна порушує права одностатевих пар

Традиційно нерівні: проблема в головах?

Снайперка Юлія Матвієнко («Білка»): «Мені дуже захотілося стати тією, кого б наш ворог боявся»