Повага
Image default
Статтi

Напередодні місцевих виборів присутність експерток в медіа зросла на 3% – дослідження

Станом на середину жовтня експертки коментували майже кожен четвертий матеріал в медіа (тобто були залучені до 27% публікацій), тоді як у вересні цей показник становив 24%. Попри це, в цей же період медіа залучали 73% чоловіків-експертів.

Про це йдеться у результатах дослідження ГО “Інституту масової інформації” та “Детектор медіа”.

У моніторинговий період найчастіше згадувалися такі експертки: українські політикині Ірина Верещук, Євгенія Кравчук “Слуга народу”, народні депутатки від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар нардепка від “Голос” Олександра Устінова та перша заступниця МЗС Еміне Джапарова.

“Напередодні місцевих виборів 2020 певною мірою збільшився відсоток присутності експерток на політичну тематику та згадки про українських політикинь, якщо порівнювати з результатами попередніх моніторингів. Водночас певні “жовті” українські редакції продовжують закилати стрічку дискримінаційними матеріали з принизливим та сексистким контентом щодо жінок. Працівники цих редакції завдяки токсичним меседжами/заголовками заробляють на кліках та дискримінують жінок та дівчат”,— коментує аналітикиня ІМІ Яна Машкова.

Також автори дослідження помітили скорочення кількісті згадок про жінок в якості героїнь матеріалів – з 35% до 31%.

Водночас найбільшу кількість згадок про жінок-героїнь зафіксували  в наступних медіа: “Політека” (66%), “ТСН” (47%) та “Суспільне” (38%); найменше відсоток: “Дзеркало тижня” (17%). Щоправда писали про них переважно у темах шоубізу та кримінальної хроніки, трохи менше у політичних матеріалах та публікаціях міжнародної тематики. 

Що ж до телеканалів, то у новинах, що вийшли в ефір у період із 5 по 11 жовтня, було 39,7% героїнь і 60,3% героїв. Найчастіше жінки-героїні з’являються в новинних сюжетах каналів СТБ, «1+1» та «Україна», найрідше — у новинах NewsOne.

Більше про результати дослідження можна прочитати за посиланням. 

Схожі записи

#РівноЗначимі — у Житомирі представили соціальний фотопроєкт

Шкільні підручники чи хлопчачі підручники? Думки після короткого огляду

Хто-хто в Рукавичці живе? Історії жінок, які переховуються від сімейного насилля