У в селі Чапаєвка Токмацького району на Запоріжжі встановили пам’ятник жінкам-штрафбатанкам. Більше 400 жінок в роки Другої Світової війни загинули в окремому жіночому штрафбатному батальйоні.
“Роль жінок у Другій Світовій Війні і до сьогодні у значній мірі є нерозкритою і цьому питанню приділяється недостатньо уваги. Тому приємно, коли у містах і селах пам’ятають про це і відзначають ці історичні факти”, – повідомив Повазі БФ “Єдність за майбутнє“.
Штрафні військові батальйони — військові підрозділи, в які у воєнний час як покарання направлялися військові і цивільні, яких звинуватили у злочинах (крім тяжких злочинів, за які покладалася смертна кара). Інколи до штрафних підрозділів забирали населення цілих сіл тільки за те, що вони жили якийсь час під владою окупантів.
На меморіальному комплексі загиблим у Другій Світовій Війні напередодні встановили пам’ятник жінкам, які воювали в штрафбатах. Це був окремий жіночий батальйон – більше 400 жінок віком від 16 років.
Після взяття контролю радянськими військами над цим населеним пунктом, всіх жінок віком від 16 років, кому можна було приписати «співпрацю» з німецько-фашистським режимом, військові примусово направили в окремий жіночий штрафний батальйон.
Ці історичні факти авторки ініціативи представили на зустрічі міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Молочанській міській раді. Група займається впровадженням гендерної політики в роботу громади. Жінки-депутатки із делегації із 7 рад Запорізької області, де створені такі групи, планують організувати екскурсії на історичну тематику до Молочанська, повідомляє БФ “Єдність за майбутнє”.