Повага
  • Головна
  • Статтi
  • На часі: до Ради подали законопроєкт про реєстровані цивільні партнерства
Статтi

На часі: до Ради подали законопроєкт про реєстровані цивільні партнерства

Народна депутатка Інна Совсун подала у Верховну Раду законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, який дозволить реєструвати одностатеві шлюби. Тепер депутати мають 5 днів, щоб підписати закон. Про це депутатка повідомила у Facebook.

Інна Совсун розповіла, що працювала над проєктом упродовж 9 місяців спільно з представниками ЛГБТ-спільнот.

«ССО, тероборона, Правий сектор, Нацгвардія, зенітно-ракетні війська, аеророзвідка, парамедики. У різних підрозділах, видах та родах військ Україну захищають ЛГБТ українці та українки. Щодня ризикують своїм життя та здоров’ям на рівні з іншими.

Тисячі історій. Тисячі голосів. Тисячі доль. Їхня любов на часі. Їхня свобода на часі. Їхня гідність на часі. Їхня видимість, спокій та захист на часі», — написала Інна Совсун. 

Читайте також: На часі: як війна актуалізувала питання легалізації одностатевих шлюбів

У законопроєкті пропонують ввести поняття «реєстроване партнерство» — це добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різних статей в основі якого лежить взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки. Реєстрованим партнерством можуть скористатися будь-хто: військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

Законопроєкт визначає правовий статус, права та обов’язків партнерів та парнетрок, правовий режим майна, питання спадкування, соціальний захист, права у разі смерті чи зникнення парнера чи партерки. Поки що проєкт не прокриває питання у сфері усиновленя й опіки дітей та права партнерів у адміністративно-кримінаьній та податкових сферах.

Про ухвалення цивільних партнерств говорять ще з 2017 року

У пояснювальній записці до законопроєкту нагадують, що ухвалення закону про партнерства мало відбутися ще у 2017 році. Адже в рамках євроінтеграційних процесів, уряд України зобов’язався розробити законопроєкт про легалізацію зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар. Це було передбачено і Національною стратегією у сфері прав людини на період до 2020 року.

Але законопроєкт так і не ухвалили у визначені терміни, тому обов’язок його розглянути перенесли до нової Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої 24 березня 2021 року. З метою реалізації стратегії було затверджено План дій на 2021-2023 роки, де закріпили зобов’язання запровадити інститут зареєстрованого цивільного партнерства до грудня 2023 року.

Минулого року петиція з проханням невідкладно забезпечити законодавчу можливість реєстрації сімейних стосунків особами однієї статі за місяць набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Також у межах опитування, яке провів National Democratic Institute, 56% опитаних підтримали твердження, що ЛГБТ+ люди повинні мати право на цивільне партнерство.

Схожі записи

Коктейлі «Мрія педофіла» і «Зґвалтований»: як харківський бар нормалізує сексуальне насильство

Жінка у війську: які проблеми доводиться долати захисницям?

Євгенія Цебрій

Чи є місце солдатам Джейн в українській армії?