Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Київським кінотеатрам погрожують через проведення квір-фестивалю
Статтi

Київським кінотеатрам погрожують через проведення квір-фестивалю

Київські кінотеатри «Жовтень» та КІNО42 отримують  численні погрози на свою адресу через проведення першого в Україні ЛГБТКІА+ кінофестивалю Sunny Bunny. Про це йдеться в заяві кінотеатрів.

Автори заяви стверджують, що в соціальних мережах ширяться заклики скоїти напад та навіть спалити кінотеатри через таку програмну політику.

«Наші кінотеатри — одні з останніх фестивальних майданчиків, що залишилися у Києві після закриття кінотеатрів «Київ», «Кінопанорама», «Україна». Основними напрямами нашої діяльності є підтримка національного, незалежного кіно, проведення фестивалів та спеціальних культурних подій», – йдеться у дописі.

Кінофестиваль Sunny Bunny відбувається за підтримки низки посольств дружніх до України країн, додають представники кінотеатрів. Тож скасування, а тим більше насильницький зрив такої події, може згубно вплинути на міжнародний імідж України та ставлення до українців у країнах, які допомагають нашій державі зброєю, грошима, прийомом біженців.

«Ми вважаємо, що українське суспільство не може дозволити невеликій групі агресивно налаштованих людей нищити культурну інфраструктуру столиці, загрожувати життю та здоров’ю співгромадян та міжнародному іміджу країни через розбіжність у поглядах», – наголошують автори заяви.

Також організатори фестивалю нагадали про події 2014 року, коли під час кінопоказу в межах кінофестивалю «Молодість» кінотеатр «Жовтень» підпалили невідомі й будівля була сильно пошкоджена. Завдяки величезним витратам із міського бюджету, доброчинцям та згуртованості київської громади, зокрема і ЛГБТК+ спільноти, кінотеатр вдалося відбудувати.

Адміністрація кінотеатрів спільно з організаторами фестивалю Sunny Bunny спрямували звернення до Головного управління Національної поліції України в місті Києві з проханням забезпечити громадський порядок на фестивальних локаціях, винайняти додаткову охорону та зробити все можливе, щоб забезпечити безпеку відвідувач(к)ам та учасникам/-цям фестивалю.

Кінотеатр «Жовтень» упродовж багатьох років продовжує політику поєднання мейнстриму та артхаусного кіно з націленістю на національне та європейське кіно і входить до Міжнародної мережі кінотеатрів Europa Cinemas, що засвідчує його відповідність європейським стандартам якості послуг. Важливим напрямком роботи є проведення низки фестивальних програм, які є ексклюзивними проєктами. Традиційно у «Жовтні» проходять Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, міжнародний кінофестиваль «Київський тиждень критики». Крім того, кінотеатр демонструє європейські та світові фестивальні програми: Дні Вишеградського кіно, Нове німецьке кіно, Французька весна, Дні польського кіно, Тиждень Ізраїльського кіно, Нове британське кіно, фестиваль американського кіно «Незалежність» та інші.

KINO42 — це камерний кінотеатр, який із 2019 року демонструє незалежне та національне кіно; співпрацює з культурними центрами посольств, міжнародними фестивалями Docudays UA та «Молодість», Довженко-центром.

Кінофестиваль Sunny Bunny («Сонячний зайчик») – ЛГБТ+-програма Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», що існує з 2001 року й відстоює цінності прав людини, порозуміння й різноманіття. «Молодість» став другим після Берлінале з-поміж великих міжнародних кінофестивалів, що ввів спеціальну нагороду для кіно ЛГБТ+-тематики й виділив його в окрему програму.

Через понад 20 років Sunny Bunny розширився й відтепер стане окремим масштабним кінофестивалем ЛГБТ+-тематики та першим таким в Україні.

Фестиваль проводиться в Києві 22–28 червня 2023 року. Основні його локації — кінотеатр «Жовтень» і KINO42.

Схожі записи

Навіщо нам гендерна освіта?

Цифровий вік може бути жіночою епохою? Про що говорить міжнародне дослідження у сфері IT

Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар