Повага
Image default
Статтi

«Не «прикрашаємо», а працюємо!»: нардепки просять прибрати їхні імена з рейтингу «найсексуальніших»

20 народних депутаток звернулися до редакції видання «Коментарі» з проханням видалити їхні імена з рейтингу «найсексуальніших депутаток Верховної Ради».

Про це пише народна депутатка Марина Бардіна.

Раніше видання «Коментарі» оголосило про запуск всеукраїнського опитування, аби визначити найсексуальніших парламентарок.

Марина Бардіна наголосила:

«Ми, як і наші колеги-чоловіки, розробляємо законопроєкти, готуємо звернення, спілкуємося зі ЗМІ, проводимо зустрічі із виборцями, представляємо Україну у складі міжнародних делегацій.

Ми хотіли б, щоб саме наша професійна діяльність була у фокусі інформаційної політики різних ЗМІ. Подібні рейтинги на сексуальність підривають довіру виборців до депутатів і всього парламенту, формують хибні стереотипи про місце жінки в політиці. Ми не «прикрашаємо» парламент, ми в ньому працюємо!.

Ми просимо видалити наші імена зі згаданого рейтингу, адже не вбачаємо можливим брати участь у жодних змаганнях про красу та сексуальність».

Також нардепка додала, що об’єктивація завдає шкоди репутації жінок у політиці.

На зображенні може бути: 1 особа

Нагадаємо, головна редакторка Громадського радіо, докторка наук із державного управління Тетяна Трощинська у коментарі для Поваги пояснила 3 основні проблеми такого рейтингу:

  1. «Оголошення конкурсу «Найсексуальніші народні депутатки України» — це пряма об’єктивація жінок. Тобто ставлення до людини, як до товару чи інструменту. Формується переконання у тому, що краса жінки — це соціальна валюта».
  2. «Краса» не має жодного стосунку до компетентності, соціальної ролі жінки. Обговорення зовнішності жінки в політиці — це дуже відома, стара тактика знецінення, форма дегуманізації. Заперечення права жінки на компетентність».
  3.  «Ми, як суспільство, мали б нарешті зрозуміти, що політики та політикині — ці ті, хто представляють наші інтереси. Ми їх обираємо за компетентність і можливість представити наші інтереси. І ці інтереси точно лежать не у сфері сексу».

Схожі записи

Телеканали залучають жінок-експерток лише у 24% матеріалів — дослідження

Щорічний рейтинг гендерної рівності: в Україні жінки освіченіші за чоловіків, але в політику їм – зась

Водійське посвідчення для Олени Куц: історія харків’янки з інвалідністю

Аліна Курлович