Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Марафон «Чому ґендерна рівність важлива для України?»: про переконання щодо ролі жінки в суспільстві
Статтi

Марафон «Чому ґендерна рівність важлива для України?»: про переконання щодо ролі жінки в суспільстві

Яким є наше справжнє відношення до гендерної рівності? Чи дійсно, коли ми говоримо – жінка повинна поєднувати сім’ю та кар’єру – справді маємо це на увазі?

Розібратися з тим, якими є наші істинні переконання щодо ролі жінки в суспільстві допоможе тест, розроблений Національним демократичним інститутом. Тест – цілком безкоштовний і доступний всім бажаючим на вебсайті «Поваги» і на сайті проекту «Жінки – це 50% успіху України»

Олена Єна, керівниця програми «Жінки – лідери» Національного Демократичного Інституту, наголошує: тест розробили на основі аналогічного тесту фахівців психології Гарвардського університету та адаптували під українські реалії. Метою тесту є визначити, якими є наші підсвідомі переконання, зробити висновки і працювати над змінами в собі.

Олена Єна
Олена Єна

Сьогодні відбулася дискусія “Подолання сексизму та негативних ґендерних стереотипів у медіа”. Участь у панельних дискусіях взяли не лише відомі журналісти, а й громадські діячі та представники іноземних посольств в Україні.

1

Канада підтримує гендерну рівність в Україні і подолання стереотипів, підкресилив посол Канади в Україні Роман Ващук. За словами дипломата, соцопитування показують, що українське суспільство відкрите до збільшення жінок у політиці. Звісно, теперішня ситуація – невтішна. Але готовність більшості громадян і громадянок дати шанс брати активну участь жінкам у політиці – сигнал того, що грунт для змін уже закладений.

2

Дипломатка Йоганна Вагнер з Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні пройшла тест і зізналася, що очікувала кращих результатів від себе. Але пані Вагнер переконує: не треба боятися самих себе, слід розуміти власні упередження. Більша кількість жінок у політиці дасть змогу лобіювати і ухвалювати ті закони, які допоможуть поєднувати материнство і кар’єру, отримувати зарплатню нарівні з чоловіками. Рівні можливості у кар’єрі для жінок мають економічне обґрунтування, як доводить досвід низки країн Заходу.

3

За спостереженнями Давіда Емтестама, першого секретаря Посольства Швеції, українські жінки часто мають подвійну роботу. Спершу, відпрацьовують робочу зміну, а потім, засукавши рукави, порядкують вдома. Це – неправильно. Шведська державна політики закликає чоловіків до рівної участі в домашніх справах. Повага до прав людини, представництво жінок у владі, рівний доступ до ресурсів, в тому числі і фінансових, врешті – покращення рівпоправ’я – це стрижні гендерної політики Швеції як в Україні, так і в усіх інших країнах. Дипломат схвально оцінює певний прогрес та зрушення з мертвої точки участі жінок у владі, але все ж – українському суспільству і державі потрібно ще багато працювати в цьому напрямку.

4

Родзинкою заходу були представлені результати соціологічного опитування «Ставлення до жіночої політичної участі в Україні», який підготував Національний демократичний інститут. З майже 6 тисячі респондентів з різних регіонів України майже 50% погодилися з тим, що на сьогодні чоловіки більшою мірою представлені у владі. Але, як наголошує Мері О’Хейґен, Директор, НДІ-Україна, в той же час – 38% опитуваних вважають, що обидві статі повинні мати рівну репрезентативність у політичному житті. А, отже, жінки таки мають шанс успішно реалізувати себе як політкині в Україні.

5

Марафон триває. Як громадські діячі борються за активнішу участь жінок у владі? Як змінити ситуацію в українських медіа і запровадити механізм відповідальності за висловлювання сексизмів та інші види дискримінації? Читайте у подальших випусках «Поваги».

Оксана Хомей

 

 

Схожі записи

Українці, українець і люди… Уряд запропонував програму до 2025 року

Артемізія Джентілескі: помстилась кривдникові не ножем, а пензлем

«Революція в українському жіночому футболі»: чоловічим клубам рекомендують утримувати жіночі команди