Повага
  • Головна
  • Спецпроект
  • Лариса Василишин: «Я пропагую рівність статей в усіх сферах суспільного життя»
Спецпроект

Лариса Василишин: «Я пропагую рівність статей в усіх сферах суспільного життя»

Лариса Василишин – активна політична діячка Львова. Окрім безпосередніх депутатських обов’язків у Львівській міській раді, займається соціальною та навчальною роботою. Вважає, що вирішення проблеми гендерної дискримінації криється у вихованні та особистісному розвитку кожної людини. Про цей та інші шляхи подолання сексизму вона розповіла «Повазі».

Vasylyshyn_700

 Пані Ларисо, чи доводилося вам стикатися з випадками упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю у вашій політичній кар’єрі?

– Постійно. На шпальтах газет, у рекламі, в офіційних документах, у висловах політиків та посадових осіб зустрічаю жарти, «компліменти», зміст і тональність яких спрямовані на приниження честі і гідності, ділової репутації. На жаль, це вияв низької правової культури суспільства. Сучасні державотворчі процеси вимагають нових форм політичного спілкування чоловіків і жінок, оперування мистецтвом політкоректності.

– Як ви реагуєте на прояви дискримінації за статтю?

– Так, як учитель реагує на учня. Усвідомлюю, що перехід від пануючої ідеології чоловічої переваги до принципів рівності у стосунках між статями не може відбутися автоматично. На жаль, є все ще багато напрямів, де жінки мають менші можливості, що, на мою думку, пов’язано зі стереотипами про невисоку ефективність жіночої праці та міфом про непрагнення жінки до професійного розвитку… Як наслідок, жінки з високим рівнем освіти і кваліфікації не можуть реалізувати себе нарівні з чоловіками. Я пропагую рівність статей в усіх сферах суспільного життя. Чоловік і жінка різні – і це природно. Зрозуміло також, що різні кола прав і обов’язків для кожної зі статей сформувалися залежно від різноманітних історичних процесів, частково залежать і від біологічних та психологічних характеристик чоловіка і жінки. Рівність в тому, що усі люди, і людська цивілізація постійно розвивається і потребує вдосконалення, тому для обох статей нині повинні бути розкриті сфери, з яких їх витісняли впродовж століть. Для жінки – це політична діяльність, для чоловіка – виховання дітей і домашнє господарство.

– На вашу думку, чи складно жінкам зробити кар’єру у політиці?

– Прояви дискримінації та упередженості до жінок – це наслідки подвійних стандартів, нешляхетності, безкультурності, неуцтва та неполіткоректності. Сучасний стан суспільних відносин не дає права ігнорувати знання, навички та творчі здібності жінок. Жінкам не складно зробити кар’єру в політиці, потрібні лише знання, уміння і навики, віра, дія і любов. Юридичними ж гарантіями політичної активності жінки є умови і засоби, прописані у Конституції і законах України. Важливим аспектом забезпечення рівних прав і можливостей чоловіка і жінки в політиці є вдосконалення виборчого законодавства, зокрема, запровадження гендерних квот. На мій погляд, доцільним є і напрацювання стандартів поведінки політиків незалежно від статі – це дасть змогу не лише якісно перебудувати українське суспільство, але й відкриє нові форми політичного спілкування.

Біографічна довідка:

Василишин Лариса Миколаївна – депутатка Львівської міської ради, заступниця голови постійної депутатської комісії з медицини, освіти та соціального захисту. Також є директоркою Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів.

Закінчила Львівський національний університет імені І.Франка та, з відзнакою, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Працює у кількох комісіях та робочих групах при ЛМР, лобіює права освітян та лікарів, організовує різноманітні заходи для талановитих дітей, зокрема, є організаторкою проекту «Освіта через мистецтво».

Схожі записи

Эллина Позднякова-Кирбятьева: «Женщине в политике иногда даже проще, ведь мужчины идут на уступки»

Ірина Земляна: «Українське суспільство переповнене сексизмом»

Світлана Заліщук: «В Україні є звичка, що політика – це чоловіча справа»