Повага
Image default
Статтi

Королеві 94: цікаві факти з життя Єлизавети ІІ

21 квітня королева Єлизавета ІІ відзначає 94-річчя. Вперше за багато років королева відмовилася від традиційного салюту і урочистостей, оскільки стурбована нинішньою ситуацією з коронавірусом, який загрожує Британії і всьому світу, йдеться у заяві Букінгемського палацу. 

Повага зібрала цікаві факти з біографії королеви та її ставлення до прав жінок. 

Найдовше на чолі королівства 

Королева є монархинею, що править найдовше в історії Великої Британії — на сьогодні це 68 років. Ще в 2015 році вона побила рекорд своєї прапрабабусі, королеви Вікторії, яка правила 63 роки, шість місяців і два дні.

Одна з сотні найвливовіших 

Королева потрапила у ТОП-100 найвпливовіших жінок століття за версією журналу Тime. Цьогоріч видання склало розширений перелік в рамках щорічного спецпроекту “Людина року”. Так, редакція Тime вибрала найвпливовішу жінку кожного року, починаючи з 1920-го.  

В Time також відзначають, що протягом 72 років журнал вибирав Чоловіка року, і лише в 1999 році було ухвалено рішення змінити назву рейтингу на “Людина року”, що дозволило включати в список жінок. Кожній героїні була присвячена окрема обкладинка. 

Перша та єдина жінка з королівської родини, яка служила в армії

У лютому 1945 року Єлизавета вступила до жіночого загону самооборони і пройшла підготовку як водійка-механік санітарного автомобіля, отримавши військове звання лейтенантки. Її військова служба тривала п’ять місяців. Таким чином, тожі принцеса Єлизавета стала першою жінкою з королівської сім’ї, що служила в армії.

Такий її фах одна із причин, чому королеву так часто можна побачити за кермом власного авта.

“Вона єдине з живих нині жінок-очільниць держав, яка служила у Другій світовій війні”, — пише Independent.

Підтримка прав жінок

Королева виступала із промовою до 100-річчя Жіночого інституту у 2015 році. Видання Independent називає тодішню промову королеви “яскравою та надихаючою”.

Зокрема Єлизавета ІІ відзначила, що у сучасному світі жінки мають можливість зробити щось ціне у будь-якій сфері “як ніколи раніше”.

“2015-ий рік продовжує демонструвати, що він може як ніколи раніше по-справжньому змінити життя жінок різного віку та походження, додавши духу дружби, підтримки  та співпраці”, — відзначила королева.

Лідерка у всьому

Королева є очільницею понад 600 благодійних, професійних і громадських організацій, а також — військових об’єднань. Вони варіюються від відомих міжнародних до менш чисельних і популярних, пише Vogue.

Очолювані королевою об’єднання опікуються питання можливостей для молоді, збереження дикої природи і навколишнього середовища та іншими.

Серіал про життя королеви

17 листопада 2019 року на телеканалі Netflix вийшов третій сезон серіалу “Корона”. Роль королеви Єлизавети в ньому грає Олівія Колман, а роль принцеси Маргарет — Хелена Бонем Картер. Третій сезон охоплює період з 1964 по 1977 роки, серед ключових моментів — трагедія в Аберфане (1966 рік) і перші страйки шахтарів 1972-1974 років.

Схожі записи

Ґендерна соціалізація дітей: чи можливе виховання без нав’язування стереотипів?

«Насильство у сім’ї – це епідемія. Так як СНІД, туберкульоз чи грип», – голова центру «Жіночі перспективи»

Must-see: п’ять жіночих реп-проектів України, які рвуть шаблони