Сексизм у новині. Днями очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий звернув увагу на сексистське формулювання у новині про антарктичну експедицію на сайті Суспільного. Після зауваження новину виправили, а редакторка вибачилася за недопрацювання.
Читайте також: Українська полярниця розповіла, як сексиcтські забобони заважають науці
Живучі гендерні стереотипи
“Що таке гендерні стереотипи та наскільки вони живучі в нашому суспільстві? Ось свіжий приклад. Ми вчора поширили про новину про відправку 26-ї української експедиції. До новини додавалась інфографіка з інфою про учасників експедиції. Оригінал можете подивистиь у нас на сторінці – однакова інфа про кожного учасника. А далі медіа як водиться переповіли кожний на свій лад, і от на Суспільному я з цікавістю дізнаюсь, що (цитата) “Живі організми в Антарктиді вивчатиме 29-річний біолог з Харкова ***. Йому допомагатиме єдина жінка у команді — біологиня Оксана Савенко, яке вже вдруге їде на зимівлю”. Камон?! Ми ніде ні словом не писали, хто кому допомагатиме“, – написав Євген на своїй сторінці у Facebook, реагуючи на сексизм у новині.
Також керівник Національного антарктичного наукового центру відзначив, що кожен та кожна під час експедиції мають свою індивідуальна програму і ті завдання, за які він або вона відповідають персонально.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чи винна жінка?»: медіаексперти/ки про порушення стандартів та сексизм у сюжетах про самогубство полярника
Згодом Суспільне відреагувало на зауваження, прибравши з тексту згадане формулювання. Тепер у сексизм у новині зник, а про єдину учасницю експедиції повідомляють так:
“У команді — біолог Антон Пуговкін та біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала)“.
Також, за словами Євгена Дикого, редакторка ресурсу написала текст із вибаченнями через допущену помилку та сексизм у новині.
Довідка
До 2019 року науковиць не брали в зимові експедиції на станцію «Академік Вернадський». Офіційної заборони не було, а неофіційні причини називали різні: начебто вони не зможуть впоратися з фізичними навантаженнями, організм жінки нібито не здатний винести суворі умови Антарктиди, чоловіки в експедиції будуть відчувати психологічний дискомфорт. Жінок допускали лише на сезонні дослідження, що тривали максимум місяць. Коли керівником Національного антарктичного наукового центру став
Євген Дикий, жінки вперше за 20 років поїхали в Антарктиду на зимівлю. Першою науковицею, яка туди відправилася, стала вчена-біолог Оксана Савенко. Вона провела на станції майже півтора року і 17 травня повернулася в Україну. Тепер вона відправиться в експедицію знову.