Повага
Спецпроект

Ірина Фаріон: «Тему сексизму вважаю надуманою і навіть хворобливою»

Про Ірину Фаріон, народну депутатку України, активну поборницю української мови, знають чи не в кожному куточку України. Вона вражає, деколи навіть шокує, своїми гострими виступами щодо захисту всього українського. Вже два роки Ірина Фаріон працює в Верховній Раді України, до того була депутаткою обласної ради, активний партієць, політик.

farion

Ми вирішили розпитати у Ірини Фаріон, як вона себе почуває в політиці, будучи жінкою, чи не стикалась із дискримінацію за статевою ознакою, проявами сексизму. У відповідь Ірина Фаріон зауважила, що ця тема для неї є надуманою, а гендерні взаємини – хворобливими.

– Вважаю цю тему абсолютно надуманою і навіть хворобливою, – переконана Ірина Фаріон. Взагалі поняття не маю, що таке сексизм. Жінки, що мають проблеми у так званому чоловічому світі, зазвичай самі їх і створюють. Мені складно навіть уявити, аби якийсь чоловік неналежно себе поводив у моїй присутності. Це питання загальної культури, а не хворобливих, так званих гендерних, взаємин. Що собі дозволиш, те і матимеш.

Біографічна довідка: https://uk.wikipedia.org/wiki/Фаріон_Ірина_Дмитрівна

Ірина Дмитрівна Фаріон — українська мовознавиця, політична та громадськадіячка. Членкиня політради ВО «Свобода», народний депутат України сьомого скликання, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Кандидат філологічних наук, доцент НУ «Львівська політехніка».

Кандидат філологічних наук, нині працює на посаді доцента кафедри української мови інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

Від 2005 є членом Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

З 2012 року – народний депутат України, член фракції ВО «Свобода».

Науковий доробок нараховує чотири монографії, 200 наукових статей.

Схожі записи

Вікторія Сюмар: «Побороти сексизм у політиці можна»

Світлана Фочук: «В партійних списках мають бути квоти для жінок»

Марія Матіос: «Бути жінкою-політиком не легше і не важче, ніж бути жінкою-письменником»