Повага
Жіночий активізм Статтi

Ініціатива WomenWhoCode Kyiv — простір для жінок в ІТ

apple-1851464_640 З 2017 року в Києві почала активно працювати  спільнота жінок-програмісток WomenWhoCode Kyiv. За кілька тижнів вона об’єднала більше трьох сотень учасниць, активістки кілька разів на місяць організовують навчальні та просвітницькі заходи. Жінки згуртувалися навколо спільних цінностей і мети — створення в Києві платформи для жінок-кодерок.

“Ми навчаємо й навчаємося, зростаємо, ділимося досвідом, популяризуємо кодування серед жінок, мотивуємо та надихаємо. WomenWhoCode Kyiv — це простір, де є підтримка, повага, безпека, безбар’єрність у спілкуванні та навчанні, це простір для набуття технічних і лідерських навичок для жінок”. Таким є девіз учасниць ініціативи.

Директоркою ініціативи є Наталія Ільченко. Вона півтора року працює у сфері QA Engineer.

— Я захоплююся жінками, які досягають успіху в програмуванні та інших інженерних спеціальностях у сфері інформаційних технологій. І саме ідея WWCode надихати жінок розвиватися та допомагати їм у навчанні надає сил займатися організацією заходів та створювати таку спільноту в Києві, —  розвідає Наталія Ільченко.

Одна з організаторок ініціативи — Христина Скопик, вона працює комп’ютерною лінгвісткою.

— Мене давно цікавить тема кар’єри жінок у сфері STEM (наука, технології, інженерія та математика — Повага), і тому спільнота Women Who Cоde така мені близька, адже її метою є допомагати жінкам досягати успіхів в ІТ сфері,  — зауважила Христина Скопик.17492653_605394149660097_8772244954529643132_o (1)

Інженерки розповіли про ініціативу, плани й те, як приєднатися до Women Who Code.

У чому суть ініціативи Women Who Code, звідки походить ідея?

— У 2011 році в США була створена організація, яка поставила собі за мету надихати жінок на розвиток у сфері інформаційних технологій. Уже у 2013 році WWCode стала однією з найбільших організацій жінок-інженерок у світі. Наразі WWCode працює, аби допомагати жінкам ставати лідерками у сфері інформаційних технологій та бути прикладом для інших. Ми допомагаємо обмінюватися досвідом професійним програмісткам, ділитися своїми знаннями з жінками, які тільки починають опановувати кодування, ми створили спільноту, де жінкам комфортно розвиватися й завдяки якій вони стають ще більш успішними.

Коли ініціатива почала працювати в Україні?

—  У 2014 році в Україні відкрилося перше представництво WWCode у Вінниці, де учасниці навчаються та втілюють соціально важливі проекти. Наприклад? На одному з хакатонів учасниці розробляли сайт для дитячого будинку. А от у Києві ми почали свою роботу кілька місяців тому. Перший івент відбувся 25 січня 2017 року. Але той темп, який задали організаторки та учасниці WWCode Kyiv, показує, що організація буде дуже швидко зростати й робити якісні, цікаві та потрібні проекти.

wwckyiv (1)

Скільки наразі учасниць ініціативи Women Who Code Kyiv, хто ці люди?

—  336 учасниць та учасників і близько 30 організаторок і лідерів різних напрямів (і це тільки за 2,5 місяці роботи). Це чудові жінки, які прагнуть розвиватися, ділитися своїм доствідом та надихати інших. Серед нас є кодерки рівня senior і студентки університетів, є QA-спеціалісти та Technical writers з досвідом роботи 5-7 років та жінки, які в 30-40 років вирішили змінити свою професію (журналіста, бухгалтера, маркетолога…) й вивчати програмування. Але нас об’єднує жага до знань, пристрасть до технологій та нереальна енергетика, яку ми відчуваємо на наших івентах. Історія кожної з учасниць заслуговує окремої статті, розповіді, і ми обов’язково ними поділимося.

Чим наразі займається спільнота?

—  Ми проводимо Tech talks, воркшопи за різними напрямами для людей з різним рівнем досвіду в ІТ. Зокрема, у лютому ми провели наш перший івент Tech Talk. Квітень був насичений трьома подіями: воркшопом з комп’ютерного зору, Мobile development Tech Talk та QA Tech Talk.

20 травня ми організовуємо воркшоп із JavaScript. Також 27 травня ми братимемо участь у Community Fair, виставці українських ІТ-спільнот.

З березня в нас триває офлайновий тримісячний курс “Вступ до комп’ютерних наук з Python”, де 30 відібраних учасниць навчаються програмування разом із чотирма менторками.

Наприкінці травня 2017 року ми плануємо провести великий івент “Як вміло поєднати родину та кар’єру”, де успішні жінки-кодерки поділяться власним досвідом, як виховувати діток, приділяти увагу чоловіку та родині і при цьому бути успішною програмісткою. Івент буде у форматі “child friendly zone”.  У планах —  проведення English speaking clubs WWCode Kyiv, нас уже запросила America House.

Хто допомагає спільноті?

— Самі учасниці, які після роботи, навчання та сімейних справ виділяють час на організацію заходів, зустрічей та загалом на розвиток WWCode Kyiv. Ми не ставимо перед собою цілей отримувати прибутки, усі наші івенти абсолютно безкоштовні. Тому ми раді, що нас приймають такі ІТ-компанії, як DataArt, Grammarly, Beetroot, Ciklum, надають приміщення, технічне забезпечення, радують смаколиками, подарунками спікеркам. На наліпки, наприклад, та інші сувеніри дівчата самі зібрали кошти, хтось фотографує на івентах, хтось допомагає з логістикою. Роботи вистачає всім, і кожна допомагає, чим може.

Як до вас долучитися?

— Якщо ви хочете стати частинкою нашої команди, то треба заповнити форму: https://goo.gl/forms/IdSHqF9w5ljorxfM2. Також долучайтеся до вінницької спільноти: womenwhocode.com/vinnytsia. Усі новини про ініціативу WomenWhoCode Kyiv, заходи, які ми організовуємо, та іншу цікаву інформацію про жінок, що програмують, можна знайти в мережі:

Fb: https://www.facebook.com/wwcodekyiv/

Meetup: www.meetup.com/Women-Who-Code-Kyiv/

Instagram: @wwcodekyiv

Telegram: t.me/wwcodekyiv

Twitter: @wwcodekyiv

 

Надія Вірна

Фото: сторінка в Фейсбук ініціативи та Христини Скопик

Схожі записи

Гендерна рівність очима знаменитостей: селебрітіз акцентують увагу на проблемі

Обираючи найсексуальніших депутаток, політикинь дегуманізують — Трощинська

У Польщі створили “інтернет-магазин косметики”, у якому можна повідомити про домашнє насильство