Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Головні сексисти/тки року отримають антипремію «Це Яйце!»
Статтi

Головні сексисти/тки року отримають антипремію «Це Яйце!»

 Антипремія «Це Яйце!» вручається медійними громадськими організаціями за сексистські публікації та висловлювання в українських ЗМІ

10 грудня — Міжнародний день прав людини. Напередодні цього дня ми хочемо привернути увагу до проблеми стереотипного та сексиського зображення жінок в українських ЗМІ, вручаючи антипремію «Це Яйце!».

Антипремія «Це Яйце!» — некомерційна ініціатива, яка започаткована громадськими організаціями «Жінки в медіа», «Інститут масової інформації», «Zmina.Центр прав людини», «Детектор медіа», «Українська Гельсінська спілка з прав людини», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага».

Розглядаються висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що мають загальнонаціональне значення та сталися у період з 1 листопада 2018 року до 1 листопада 2019 року.

Номінації антипремії:

  • «Сексиський матеріал» — конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ, у друкованому чи онлайн ЗМІ або на радіо.
  • «Сексиське висловлювання» — за сексизм від публічних осіб (чиновники, політики, лідери думок та інше), трансльований у медіа чи соцмережах.

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-то, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кандидатів та кандидаток на премію просимо внести до короткої ФОРМИ до 15 листопада 2019 року .

Офіційний хештег антипремії #цеяйце

Відзнаку “Це Яйце!” буде вручено під час прес-конференції 5 грудня 2019 року у Києві.

Антипремія «Це Яйце!» надихалася антипремією «Будяк року» від УГСПЛ та «Дискримінатор року», яку вручала Коаліція з протидії дискримінації.

Контакти: Єлизавета Кузьменко, [email protected]

Схожі записи

Супутники і добування води на астероїдах: чим займається Марія Яроцька в космічному агентстві?

Домагання у потягах: що пропонують активістки та на що готова «Укрзалізниця»?

Ана Море

«Він – голова сім’ї»: як українська біологиня почала гендерні дослідження