Повага
Image default
Статтi

Ліванський ексміністр порівняв українок із повіями

Ексміністр екології Лівану Віам Ваххаб порівняв українських жінок із повіями. А у «вибаченні» його партія вдалася до об’єктивації, назвавши жінок «першокласними».

Україна вимагає вибачень, повідомили на сторінці посольства України у Лівані.

Ексміністр нині очолює партію «Аль-Таухід аль-Арабі». В ефірі ранкового шоу на телеканалі «Аль-Жадіда» Ваххаб згадав розмову з президентом Лівану Мішелем Ауном про відродження туризму в країні. 

«Я сказав йому: якщо ми є країною проституції, дозвольте нам ввести 10 тисяч російських або українських жінок», – сказав він.

За словами Ваххаба, очільник країни, почувши цю фразу, розсміявся, пише ZMINA.

Пояснюючи нібито неправильно сприйняті слова ліванського політика, його партія навіть у вибаченні вдалася до сексизму та об’єктивації.

«У російсько-українському питанні Віам Ваххаб мав на увазі красу жінок з Росії та України, а не щось ще», – заявили у партії.

Російських та українських жінок назвали «першокласними».

Українське посольство надіслало листа до Ваххаба з вимогою вибачення, засудивши образливі висловлювання.

Посол України Ігор Осташ зазначив, що дипустанова готує кілька позовів до суду.

«Ми вже мали подібний досвід з ліванським телеканалом. Тому ми не дозволимо нікому безкарно так висловлюватися про Україну. Сам канал уже відреагував на цю подію, подавши й наше засудження цього вчинку», — написав він.

Нагадаємо, у 2019 році президент України Володимир Зеленський під час відвідування Парижу заявив, що в Україні «дуже вродливі люди, особливо жінки», що «залишається нашим брендом». Тобто сам президент України об’єктивізував жінок, назвавши їх брендом.

Тоді користувачі та користувачки пригадали сексистські заяви попередніх президентів:  «каштани й жінок, що роздягаються» від Януковича, «дорогеньку» від Порошенка. Мережею почали ширитися хештеги #яНеТуристичнийБренд та #ятобінебренд.

Схожі записи

Уривок із книжки «Живі» про Ольгу Кобилянську

Б’є значить любить — про домашнє насильство у сучасних українських мультфільмах

Покоління рефлексії