Всеукраїнський форум сім’ї проводять з 2012 року. Організовує його організація «Україна за сім’ю» під керівництвом протестантського проповідника Павла Унгуряна за підтримки Всеукраїнської ради церков та парламентської групи «За духовність, моральність та здоров’я України».
2017-го співорганізатором заходу стає об’єднання «Всі разом», яке заснував Руслан Кухарчук, ідейний натхненник релігійного та антигомосексуального руху «Любов проти гомосексуалізму».
І врешті цьогоріч співорганізатором заходу стає «Всеукраїнський собор» – теж протестантська організація, роботу якої координує Олександр Турчинов.
Секретар РНБО, як відомо, і раніше критикував заяви урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко та негативно відгукнувся про ЛГБТ-спільноту.
На форумі ж 1 березня він заявив, що з українського законодавства треба прибрати термін «гендер», повернутися до терміну «чоловіча і жіноча стать» та розвивати «повноцінну сім’ю», щоб захистити Україну від руйнування й морального занепаду.
«Як можна зберегти нашу країну, народ від руйнування, деморалізації, аморального розпаду? Для цього є тільки один історичний досвід – будувати країну на вічних євангельських цінностях. Тільки цей шлях єдино можливий для величі та процвітання», – зазначив пан Турчинов.
Варто зауважити, що цьогоріч на форумі виступили також президент Порошенко, лідерка фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, лідер «Народного фронту» Максим Бурбак, голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк, міністр юстиції Павло Петренко, міністр у справах молоді та спорту Ігор Жданов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник міністра освіти Павло Хобзей та інші.
Варто зауважити, що організатори форуму сподіваються реалізувати законопроекти, які стосуються заборони комерційного сурогатного материнства, долучення представників релігійних організацій до Наглядової ради Суспільного телебачення, видалення гендерної термінології з законодавства та підтримки сім’ї тощо.
За словами Павла Унгуряна, до Кабінету Міністрів уже подали пакет так званих «просімейних» документів.
За результатами форуму його делегати ухвалили резолюцію, в якій вимагають від керівництва держави забезпечити захист сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні, створити відповідне законодавство і центральний орган виконавчої влади.
Серед усього – створення профільної інституції, розвиток мережі фахівців у всіх регіонах України, які надаватимуть підтримку сім’ям, просвітницька робота, підвищення рівня усвідомленого батьківства, недопущення появи в соціальній рекламі «пропаганди різних видів девіантної поведінки».
Зокрема, просять ліквідувати посаду Уповноваженого з питань гендерної політики. Також учасники форуму виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції. Про це пише censor.net.ua.
Примітно, що ще минулого року глава держави відвідав Міжнародний жіночий форум, де обговорювали поступ України зовсім в іншому напрямку, зокрема на заході йшлося про міжнародні зобов’язання щодо дотримання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері безпеки, подолання дискримінації на робочому місці та в підприємництві. Порушували на жіночому форумі також тему відповідального батьківства та перебування в декреті чоловіків, обговорювали особливості національних стереотипів щодо жінок і чоловіків та досвід наставництва та жіночого партнерства.
Тоді президент говорив про важливість ухвалення та підписання Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях», завдяки якому зникло чимало бар’єрів для жінок в армії.
Основними проблемами Глава держави назвав різницю в оплаті праці чоловіків та жінок, низьке представництво жінок у політиці та домашнє насильство.
«Станом на сьогодні Стамбульську конвенцію вже ратифікували 33 держави. Із жалем констатую, що в нашому суспільстві досі існують певні маніпуляції на цю тематику, зокрема, розуміння терміну «гендер». Хотів би чітко наполягти і закликати спрямувати всі зусилля для того, щоб завершити всі внутрішні державні процедури і ратифікувати конвенцію. Це наше зобов’язання перед європейськими колегами. Бо коли ми говоримо про європейськість України, про європейський рух вперед – всі за. А як голосувати за конвенцію – то не хочуть. Цим ми підтвердимо відданість України і українців європейським цінностям», – зазначив президент.
Під час промови Петро Порошенко неодноразово згадував, що гендерна рівність – одна з вимог західних партнерів, і рух до Європи означає рух у напрямку гендерної рівності, зокрема це стосується питання гендерних квот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що Порошенко, Гройсман та Геращенко думають про гендерну рівність в Україні
Уже 1 березня Глава держави подякував організаторам IV Всеукраїнського сімейного форуму. «Це дуже своєчасно, дуже правильно. Дуже правильний сигнал, який почують українці, віруючі люди. Про те, що нам необхідно зміцнювати родину. Бо від міцної родини ми йдемо до міцної України», – підкреслив президент.
«Сім’я забезпечує єдність українського народу. А єдність дозволяє долати нам агресора. Агресора, який вдерся в нашу землю на сході. Сім’я дозволяє нам зміцнити і духовний фронт українського суспільства», – також наголосив глава держави.
Петро Порошенко побажав форуму та його учасникам плідної роботи. «Я дуже тішуся і щасливий тим, що цей форум об’єднав українське суспільство. Дякую всім, хто прийняв рішення взяти у ньому участь», – сказав президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливою у виконанні миротворчої місії сьогодні є роль жінок – Президент України
Тож два форуми мають зовсім різні завдання. Один ратує за традиційні сімейні цінності та виступає проти «пропаганди різних видів девіантної поведінки», під якою, напевне, вбачає акції ЛГБТ-спільноти. Інший же, навпаки, сповідує рівні можливості чоловіків та жінок.
На форумі, який ратував за традиційну сім’ю, був присутній і міністр юстиції Павло Петренко, який 2017 року, коли оголосили конкурс на посаду уповноваженого з питань гендерної політики, зазначав, що «ця людина має забезпечувати гендерну рівність на загальнодержавному рівні».
Цьогоріч же посадовець відвідує захід, де пропонують скасувати цю посаду.
Проти гендерної дискримінації нібито ще в червні 2016 року виступав заступник міністра освіти Павло Хобзей.
Тоді Міністерство освіти і науки України оголосило про впровадження нових стандартів підготовки підручників для загальноосвітніх шкіл. Однією з нових вимог була перевірка видань на предмет гендерної дискримінації та її виправлення.
«Ми плануємо, що вже у 2018 році підручники друкуватимуться на основі нової програми, з дотриманням усіх стандартів, у тому числі – без дискримінації», – зазначав посадовець, який нині виступає за «видалення гендерної термінології з законодавства та підтримку сім’ї».
Залишається риторичним запитанням, що таке для наших політиків традиційна сім’я і чому вони так бояться ратифікації Стамбульської конвенції, яка зокрема захищає права жінок, дітей та сексуальних меншин.
Нагадаємо, впровадження гендерної рівності є зобов’язанням України в Угоді про асоціацію з Євросоюзом
Наталка Сіробаб