Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Джамала, Ярина Чорногуз, Катерина Приймак. Оголосили лауреаток премії Women in Arts
Статтi

Джамала, Ярина Чорногуз, Катерина Приймак. Оголосили лауреаток премії Women in Arts

Український інститут та ООН Жінки в Україні оголосили переможниць п’ятої премії Women in Arts. The Resistance, яка відзначає жінок творчих професій у восьми номінаціях.

Women in Arts — це незалежна премія, якою відзначають здобутки жінок у сфері культури та мистецтва, а з 2023 — також їхній внесок у наближення перемоги. Подію підтримали Уряди Швеції та Японії, а також Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй. 

«Тема цьогорічної премії — це Resistance, опір, який українські жінки чинять російській агресії, посилюючи жіночі голоси та закликаючи до зміни сприйняття України у світі. Я вдячний кожній з них, хто своєю невтомною працею спонукає світову спільноту до дій. Українські мисткині використовують увесь свій талант і всі доступні засоби мистецтва, щоб закликати світ до дій та підтримки України у боротьбі з російською агресією», — прокоментував міністр закордонних справ України та Голова Наглядової ради премії Дмитро Кулеба.

Переможниць премії визначають експертна рада та журі, які складаються із фахівців у сфері культури та мистецтва, представників державного сектору і незалежних інституцій. До складу ради та журі увійшли 42 особи.

Номінації та переможниці

  • Жінки у візуальному мистецтві: Катерина Бучацька;
  • Жінки в музиці: Джамала;
  • Жінки в театрі: Оксана Дмитрієва;
  • Жінки в літературі: Ярина Чорногуз;
  • Жінки в кіно: Аліса Коваленко;
  • Жінки в культурному менеджменті: Ольга Гончар;
  • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Катерина Яковленко.
Джамала на Women in Arts
Джамала

«Сьогодні я маю честь жити з такою кількістю талановитих, сильних жінок в одній країні. А ще безмежна радість бути собою. На своєму шляху я чула чимало порад: якою треба бути, як говорити і про що співати, яку музику мені писати…Та лиш прислухавшись до себе справжньої — я відчула невичерпну силу, яка допомагає мені творити з прозорою щирістю і палкою силою для інших. Для свого народу, для моїх слухачів, для України.

Знайшовши гармонію із собою, полюбивши себе — ти дійсно можеш звернути гори заради інших, заради суспільства, заради часу, в якому живеш. У вас є сили бути бездоганними для себе, аби змінювати наш світ на краще!» — прокоментувала свою нагороду Джамала.

Особливу відзнаку вручили українській ветеранці, парамедикині, одній із лідерок громадської організації «Жіночий ветеранський рух» Катерині Приймак.


Читайте також: Ярина Чорногуз: Жінка має багато переваг, що в армії, що на війні


Щороку статуетку для переможниць створює українська скульпторка Марія Куліковська. Кисті жіночих рук, які переплітаються, символізують підтримку, захист, а також жіночу (спів)працю. Цьогоріч кольором для статуеток обрали ніжний небесно-блакитний колір, що символізує світло, яке залишається з нами в ці буремні часи, та надію на чисте і мирне небо після закінчення війни.

Нагорода Катерини Приймак
Нагорода Катерини Приймак

У 2023 році премію отримали художниця Алевтина Кахідзе, композиторка Алла Загайкевич, режисерка Аліна Горлова, поетеса Галина Крук, мистецтвознавиця Юлія Ваганова, культорологиня Анастасія Платонова та парамедикиня Юлія Сідорова (Юлія Григорович).

Схожі записи

Баба Охрім

Американське і українське жіноче підприємництво: порівняльний аналіз стимулів і бар’єрів

Листівки для «Злої Мавки»: де і як можна підтримати жіночий рух спротиву