Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Переосмислити 8 березня: для шкіл створили урок та відео про жінок
Статтi

Переосмислити 8 березня: для шкіл створили урок та відео про жінок

Змінити підхід до висвітлення 8 березня у школах України — така мета проєкту «Сама собі ціль».

Це ініціатива Projector Foundation і громадської організації «Дівчата», реалізована за підтримки громадської спілки «Освіторія» та безпечного простору для підлітків «Не дрібниці».

Для того, щоб простою мовою пояснити підліткам та молоді історію виникнення свята і важливість боротьби жінок за рівні права та можливості, створили відео та конструктор уроку.


Читайте також: Як добре ви знаєте український жіночий рух? (ТЕСТ)


У YouTube-ролику інфлюенсер_ки Марія Туча, Кажанна, TUMAZAR і Евеліка привертають увагу підлітків і молоді до справжнього значення 8 березня. А урок-конструктор для вчителів слугує базою для проведення тематичного заняття у школах.

У Youtube-ролику лідерки думок розповіли, що 8 березня — це не свято краси, весни і ніжності, а день боротьби жінок за рівні права і можливості. Інфлюенсер_ки привернули увагу школярів до теми фемінізму та надихнули продовжувати боротьбу за подолання гендерного дисбалансу.  

Конструктор уроку, щоб обговорити роль жінок

Конструктор інтерактивного уроку до Міжнародного дня захисту прав жінок розроблений для подолання стереотипних уявлень про гендерний розподіл ролей. Вчителі можуть скористатися запропонованими матеріалами для самостійного проведення заняття та групових активностей і обговорень. Матеріал має історичну та літературну змістові лінії, відтак стане у пригоді для інтегрованих уроків з літератури, історії та інших гуманітарних дисциплін, а також для проведення нестандартної класної години для учнів 9-11 класів.


Читайте також: Конструктор уроку до 8 березня для вчителів


На уроці підлітки дізнаються більше про історію та контекст цього свята, познайомляться з важливими постатями у світовому та українському жіночих рухах. Тема уроку торкається також ситуації з гендерною рівністю сьогодні та висвітлює діяльність жінок-захисниць у ЗСУ.

Назва проєкту «Сама собі ціль» натхненна словами письменниці Ольги Кобилянської: «Мати таку свободу, щоби бути собі ціллю! Для власного духа працювати, як бджола. Різьбити себе, вирівнювати, боротись за щось найвище».

Проєкт реалізовано у партнерстві Projector Foundation та ГО «Дівчата» за підтримки «Освіторії» та проєкту «Не дрібниці».

Про те, чому запровадження так званого «дня української жінки» — це недолуга ініціатива, читайте тут

Схожі записи

Надія Суровцова: «Силу свою я брала з безвиході…»

Нацрада зустрінеться з каналами, які порушили стандарти в сюжетах про самогубство полярника

В парламенті мало жінок, бо партії ставлять їх у непрохідні частини списків – гендерна експертка